..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 20:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 13:47 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Jak tak docela sleduju svět aut, novinky a vývoj...klasický výplach mozku všudezáháčkovanou firmou VW (autobild TUV atd atd atd) všim sem si, s jak velkou pompou a slávou přichází na trh FORD se svým novým, nízkoobsahovým, benzínovým, přeplňovaným motorem o obsahu "litr" - Ford Focus 1.0 EcoBoost.
Prej
-posun vpřed
-převratná změna atomobilismu
a podobné další slepičárny.
:chuj: :chuj: :grc:
Přičemž...vůz stojí 470 000kč výkon 125k (což není až tak důležité) a kroutivý moment 170Nm. (daleko důležitější parametr).
Totéž se dělo shruba okolo roku 2010 kdy VW přišel s velkou slávou s motory 1.2 TSI. 2008 1.4 TSI. O motoru 1.2 - i když obsahově podobný nemá cenu srovnávat, jetlikož svým výkonovými parametry s FORDEm srovantelný není. (85k a 160Nm). Spíš by se hodil motor 1.4TSI s parametry 122k a 200Nm)
Zajímavé je si povšimnout ceny..u 1.2 TSI v akci 330 000 kč v 3-dveřovém provedení a u srovnatelného modelu pak 430 000kč.
Mňo...celkem je zajímavé...že zdaleka takový humbuk nebyl, když FIAT v roce 2007 začal jako první tyto motory standartně montovat do FIAT BRAVA. Jde o motory T-JET 1.4 o výkonu 120k a točivém momentu 206Nm. Přičemž součastná cena vozu je 335 000kč. Včetně klimatizace a špičkové audiosoustavy!!!

Vůbec teď nemluvím o novém HYUNDAY I30, který sice neoplývá zrovna tou nejmodernější technikou stran motorů, což na druhé straně může být běžnéu řidiči zcela u prdele, za to však dokonalým zpracování, které předčí i nejprestižnější značky, skvělým jízdním komfortem, a taktéž dobrýma jízdníma vlastnostma. Vzhledem k ceně pod 300 000 kč, je pak zcela fuck, že chybí bezprostřední odezva při sešlápnutí plynu.
Tak jsem chtěl napsat jen pár řádků...třeba se budou hodit těm, kdo kupují nové auto, a nezajímá je prestiž, reklama, ale chtějí slušný vůz na slušné úrovni. Pokud by někdo vyštrachal, že např Golf má cca o litr nižší spotřebu na 100km než FIAT brava, pak k tomu jen dodávám, že při ceně 40 kč litr benzínu, by pak musel najet min 250 000km aby tento litr na spotřebě vyrovnal o min 100 000kč vyšší cenu, při stejné výbavě a stejné kvalitě vozu. (pitomec který bude tvrdit že ta, nebo ona značka je kvalitnější se už dnes snad nenajde).
Kdo by mě podezíral, že zastávám značku ve které 15 let bez závad a jakýchkoliv problému jezdím, je tomu přesně naopak. Jezdím vždy v takovém autě, kde mi za moje prachy dají nejlepší poměr k vynaložené částce.
Což v součastné době jednoznačně vede HYUNDAI a FIAT. VW a FORDY jsou vzheldem k parametrům předražené...často víc než 40% při horší výbavě, stejném zpracování, a často lepších prametrech.

Slova šéfa VW z výstavy aut, která se neměla dostat ven, když seděl v nové I30: jak to že neumíme vyrobit takové auto za stejnou cenu..........mluví za vše. :chuj: :chuj: :chuj:
Nenechte si vylízat mozek reklamou. Za 410 000 můžete mít zcela novou LANCII DELTU v luxusní výbavě...a pořád ještě šetříte min 50 000 kč. Přitom už dostanete vůz, který daleko předčí jak už zmiňovaný FORD 1.0 overboost a vůbec je nesrovantelný s VW 1.4 v základní výbavě 430 000kč.
Taktéž přeplňované, nízkoobsahové, benzínové motory nejsou žádná novinka jak se snaží ať již FORD, nebo kousek nazpěz VW a zpříznění novináři a tzv atomobiloví experti prezentovat.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 14:09 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
;)
Diky za kratke povidani. Ja uz se na svou i30 tesim jak male decko. Nakonec mam special edition, 1,6GDI Trikolor plus, smoulinkova modra .) (ofiko aqua blue)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 14:17 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
vzla si teda benzin jo? jinak jestli to budeš mít tak gratulace....ty vole fakt SUPER AUTO!!!!!! Ono i ta základní motorizace byla O.K. ;) vzhledem k ceně není vůbec co řešit. Je to fakt spíš věc osobního přístupu a preferencí. :? Někomu vadí to,někomu ono. Ale tohle se HYUNDAIi faaaaakt povedlo. :qyes: Asi momentálně vše ostatní může jít do dža. Já bych t.č. nic jinýho nebral. Akorát můj sen ta LANCIA....tak snad někdy...ale zas nech to stát před barákem. :cry:
S tou 1.6 budeš maximálně spokojený...a věř že budeš mít bomba auto na všechno!!!!!!! /kurwaaa....vůbec nezavidim nezavidim nezavidim......
jooo a ještě jedna věc...jaxme se bavili o těch předvaděčkách...že jako lidi s tim jezděj jak prasata...já bych tohle vůbec neřešil. Ono pro ty nové auta je to právě paradoxně docela dobrý, když s tím jedeš tak trochu jak hovado. Právě v těch začátcích, po nějakých 1000km to chce právě honit, neustále držet v otáčkách. Ne že furt max...ale prostě v otáčkách. Což je naopak spíš plus, protože i v běžném provozu nemáš za tolik šancí s tím takhle jezdit. A pokud ti ještě hoděj cenu dolů ...zpravidla víc jak 20 tis...pak už vůbec není o čem. Jen subjetkivní pocit, že to není fungl.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 14:52 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
A nám, kteří nepotřebujem auto k dennímu ježdění, ale spíše pro radost z jízdy, je reklama u prdele. Koupíme si 17 let starého japonského téměř veterána, a jsme nad míru spokojeni.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 16:09 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Jo, je to ten benal s 99 kW. Dostal jsem slevu neco pres 70 klacku, takze vicemene nebylo co resit. Jedine co jsem mel vaznou prekerku, tak jakou barvu si mam zebrat :chuj: Uz se ho nemuzu dockat, dojde mi sice na konci mesice, ale jsem v Italii, takze ho vyzvednu 3.7.

PS: yany ze pry kupuje kombajna :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 19:44 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
takže to pro jednoduchost shrnu: OBA DVA JSTE KURWY A BASTA!!!!! :fawk:
70 klacků????? :o :o :o pyčooooo masakr!!!!
A barvu...ti dám hadanku...
dvě baby stojí u dvou aut a mají se rozhodout pro jedno...to jedno je luxusní nabouchaný sporťák a to druhé standartní vůž nižší třídy...které si vyberou???????

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 23:14 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 20 kvě 2011, 01:20
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava
Jednou jsem někde četl, že když si kupuješ nové Hyundai, tak se můžeš podívat na jeho výrobu přímo do Nošovic. To je myslím hooodně slušná nabídka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 16 čer 2012, 23:24 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Nějaká exkurze ti toho moc neřekne. Automobilka jako každá jiná, s produkcí 1 auto za minutu...Nicméně kdyby se chtěl někdo na něco ohledně výroby zeptat, tak může. Dělám u subdodavatele modulů přední, zadní nápravy, kokpitu, a přední masky, takže mi pod rukama prochází značná část dílů.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 17 čer 2012, 07:12 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
tak jim rekni, ze do updatu bych zakomponoval to, ze kdyz vypnes display radia a pridas treba hlasitost, tak se napr po 10s samo vypne. Nebo to dat nekam do nastaveni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 17 čer 2012, 23:18 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Můžu vědět co vede lidi k tomu že naběhnou do autohausu a nechaj si tam vtalčit "NOVÉ" auto ????

:D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já měl vždy za to, že koupit nové auto je ta nejhorší investice. :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový motor od Fordu a výplach mozku
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012, 06:01 
Offline
V.I.P.

Registrován: 18 lis 2009, 23:53
Příspěvky: 314
Bydliště: Kopřivřiť
Stroj: mirici se mnou nosem vzhuru
Citace:
"Robert (peetrs)" : Můžu vědět co vede lidi k tomu že naběhnou do autohausu a nechaj si tam vtalčit "NOVÉ" auto ????...Já měl vždy za to, že koupit nové auto je ta nejhorší investice. :twisted: :twisted: :twisted:

ano, jedním přejezdem z autosalonu domů škrtneš min.25% z ceny vozu, ale lidé si to chcou vyzkoušet , ten pocit, mít nový vůz (a dělají to i důchodci ),
a při dnešních cenách vozu do 200tis. to přece není až tak moc

to Easy:
Citace:
Slova šéfa VW z výstavy aut, která se neměla dostat ven, když seděl v nové I30: jak to že neumíme vyrobit takové auto za stejnou cenu..........mluví za vše.
Nenechte si vylízat mozek reklamou. Za 410 000 můžete mít zcela novou LANCII DELTU v luxusní výbavě...a pořád ..........

Jedno pořekadlo praví . Francouz umí dělat parfémy, Ital vařit špagety , ale ani jeden neumí dělat auta. :D :D :D :D :D :D Pokud chytíš šroub a povolíš ho u itala a francouze je většinou zralý na vyhození. A zrovna u VW ( sice cenově vyšší kategorie ) ten šroub můžeš strčit zpět , protože je jako nový. Ital a jeho síla materiálu na hlavě mezi ventilami je pověstná ( u málokterého auta vydrží neprasknout ) . A touž nemluvím o fordu a jeho rozměrech , např. gufero o rozměrech 42,7x59,3x 8,6 se hodně špatně nahrazuje. Takže přichází na řadu originál ve značkovém servisu, a pláč " kuwa jak je to gufero drahé" :lol:
TAkže tak ve zkratce. Auto si lidé kupují dle svého pocitu a malé procento lidí si vybírá podle motorizace a kroutícího momentu . A natož podle ceny " kondiční kontroly " ( jak je dnes nazývána servisní kontrola v rámci záruky ). Takže sice mají nové auto, ale pak bečí " jak jsou kondiční kontroly vozu drahé" co na tom stojí tři a půl tisíce ( při troše dobré vůle autosalonu) vždyť tam vyměnili jenom olej a filtry !!!
Citace:
(pitomec který bude tvrdit že ta, nebo ona značka je kvalitnější se už dnes snad nenajde).

NEboj Easy najde : už se našel :chuj: :chuj: :chuj:

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz