..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 14:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bochoř
PříspěvekNapsal: 26 led 2010, 15:34 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Tak jsem kdesi viděl, či četl, už ani nevim, že by se snad měla letos v létě rozjet ta Bochoř.
Má o tom někdo nějaké přesnější info?

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 26 led 2010, 21:08 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2009, 08:47
Příspěvky: 77
Spotting: Taba airport, kdesik v pušti na Sinaju
Už jako letos jo?? A kde to chcou odbavovat u Navrátila v hangáru jo? Nebo na LOZce?Tak nějaký biz se tam vleze, ale jinak tam není nic připravené nebo jo??bylo by zajímavé podívat se znova třeba na západní stojánku po 12 ti letech :D

_________________
Němatě-li co robit, něrobte to tady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 26 led 2010, 21:33 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
já sem to asi slyšel v telce, či co ja vim kde, viš. tj ta nemoc od skla, ta, to skkler...cosi :mrgreen: ale to neni podstatné. Nievim jak to tam vyzera, tak sem to hodil tu. Jen, že prej z teho ma byt letos mezinarodni lečišče.
Tak sem si jen řikal, eslik tedy je to pravda, aby veškerý provoz na LKMT netvořili v dohledné době pouze prskolety od CCA a popř nějaká ta linka do Praglu. (jednou denně).

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BochoĹ™
PříspěvekNapsal: 26 led 2010, 22:40 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
http://lkmt.cz/clanek-letit-v-perov-bud ... m-106.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 27 led 2010, 00:23 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
tu to je: http://www.ct24.cz/regionalni/78846-z-p ... eho-sveta/

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BochoĹ™
PříspěvekNapsal: 27 led 2010, 01:04 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
jo, resilo se to na airwaysu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 27 led 2010, 08:42 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2009, 08:47
Příspěvky: 77
Spotting: Taba airport, kdesik v pušti na Sinaju
EASY píše:
já sem to asi slyšel v telce, či co ja vim kde, viš. tj ta nemoc od skla, ta, to skkler...cosi :mrgreen: ale to neni podstatné. Nievim jak to tam vyzera, tak sem to hodil tu. Jen, že prej z teho ma byt letos mezinarodni lečišče.
Tak sem si jen řikal, eslik tedy je to pravda, aby veškerý provoz na LKMT netvořili v dohledné době pouze prskolety od CCA a popř nějaká ta linka do Praglu. (jednou denně).

A na LKMT tvoří traffic i něco jiného? :?: :evil: Uvidíme co se z toho podaří, ale kurna jezdit do Přerova na odlety charterů na dovolenu, když jednu runway mám za barákem, to nasere.... :roll: Podle mě to, ale dostane statut mezinárodna a pak to usne....Lepší hned než do toho nagrcat miliardy a pak sledovat větroně, lítající VIE a PRG :lol: Anebo si nechaj poradit od námi známého pana V. a bude z toho zlatý důl :ugeek:

_________________
Němatě-li co robit, něrobte to tady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 27 led 2010, 14:54 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
USSR píše:
A na LKMT tvoří traffic i něco jiného? :?: :evil:


sem to myslel tak, že třeba by někdy na LKMT něco přibylo :shock: ...nooo, já vím, rozený optimista, :D ale aby to nakonec - tedy sem myslel - nebylo tak, že do OVY budou lítat dvě linky denně z Praglu, a CARGO s CCA, bo Vídeň a další si v Přerově nasmlouvají šikovněj, vč. charterů.
Já zas téhle problematice až tak nerozumím, ale stejně si myslím, že kdyby to měli pečlivě promyšlené, a.t.d. měl bych obavu, že z LKMT letiětě už někdy nebude.
Po pravdě sem fakt zvědavý. Když se podívám, kde jsem byl s RYANem, tak to jsou "PRÁVĚ" bývalá vojenská letiště daleko od civilizace s nic moc letišťníma halama a kolem dokolo tak max vesnice o 20 obyvatelech.
A světe div se - funguje to...a dokonce skvěle. To je jedna věc
Když sem lítal na dofču érem, zase sem měl vždycky štěstí na to, že žáden Ostravák se nevyskytoval. Jasně, že náhoda. Ale z moravy dojíždí na odlet fůra lidí. Bochoř má neskutečně strategické umístění. Byli by hloupí, aby to nevyužili. Vydělali by na tom všeci, krom nás. (samozřejmě) :cry: Jak z Brna tak Ovy je to necelých 100km po dálnici Tj hovno. Ve světě žádná míra. Takže pokud budou šikovní a natahají se chartery jak od nás, tak z Brna, ušetří firmy za poskakování (mezipřistání) neskutečné prachy. Určitě ne včechny, ale velkou část natahat můžou. Kdyby si pak dokázali natáhnout aspoň dvě LC linky - .... --- Ostrava je definitivně v piči. A nedělejme si falešné iluze. Dokud má LKMT cokoliv společného se skupinou GEOFIN - nikam se běžný člověk odtud nedostane.
Paradoxně může dojít k tomu, že zatímco LKMT s CCA se bude nadále snažit peníze třískat za každou cenu NA lidech, bude Přerov peníze tahat přímo Z lidí. Což je Polská cesta, kterou jsem tu už jednou popisoval. U naší odborné letecké veřejnosti je LC zapsán dost negativně. Jestli v Přerově pochopili a na tzv odbornou veřejnost se vysrali, držel bych jím palce. Už kvůli toho, že by to byl přesný úder na solar geofinu.
ALe jak říkám, zas tolik tomu nerozumím, tak asi moc fantazíruju, :roll: ale zas ne nepodloženě. :mrgreen:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 27 led 2010, 15:36 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Ještě malý dovětek. Ono by bylo dobrý znát motivace. Pokud ale vyjdu z předpokladu, že motivací na LKMT je udělat svatostánek Geofinu, potažmo CCA, čili aby vydělávat prioritně Geofin.
Pokud pak myšlenkou okresů a okolo Přerova je taktéž vydělat prachy, čili aby vydělávala ne jedna firma, ale města a celky, pak je to cesta správným směrem. (jak říkají naši politici). Protože aby vydělali, budou potřebovat hodně provozu. Tzn, budou se musete setsakra otáčet, aby jim to tam lítalo.
V tom vidím podstatný rozdíl mezi Ostravou a Přerovem.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BochoĹ™
PříspěvekNapsal: 27 led 2010, 19:32 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
EASY píše:
sem to myslel tak, že třeba by někdy na LKMT něco přibylo

najivko, ale v prerove to tez nevidim nejak moc ruzove ...

Hejtmani platí své známé a blízké, dělá to i Emmerová
Olomouc: kamarádi z ČSSD Podobně jako v Plzni postupuje v Olomouckém kraji hejtman Martin Tesařík, který i když má k dispozici spoustu úředníků, zaměstnává své osobní poradce, které desetitisícovými částkami platí kraj z veřejných peněz. Jde o bývalé politiky a známé z ČSSD, kteří mu radí například ohledně investic, cestovního ruchu nebo letiště v Přerově.

EASY píše:
Kdyby si pak dokázali natáhnout aspoň dvě LC linky - .... --- Ostrava je definitivně v piči. A nedělejme si falešné iluze. Dokud má LKMT cokoliv společného se skupinou GEOFIN - nikam se běžný člověk odtud nedostane

Ale izy, ty si gumidek, pockej az ti to mlady a stary vavros vysvetli, ze pokud by byl prerov spojen s lc, tak je to jen dalsi mrtve letiste, letiste bez budoucnosti, proste v pici, tak jako dalsich 400 letist v evrope, kam (nejen) ryan lita ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 18:38 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2009, 18:27
Příspěvky: 688
Bydliště: Bílovec
Spotting: všude kde je dobrý výhled
Ja už nevim co si mam myslet.Co se týče letišt, Moravy a Slezka,začina to tu být,jak v Kocorkově :( Na co dalši letiště? :evil: Mě to stim letištěm Bochoř připada,jak stoho filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag,jak Bohuš Stejskal pořat utracel,až neměl nic.Na pičovyny penize sou ale na duležitější věci ne! (to je muj nazor).Dyt kolik letišt je v ČR kde už litaji nakladni a civilni letadala a pod.Arbusy mají dolet např.A319-8000 km a Boingy 737-5000 km,než aby lítaly pár kilomertu.Stači že už tet litaji s Ostravy do Brna nebo do Pardubic a Prahy,Karlových Varů a kdo ví kde ještě.Dyt by letadlo vzlítlo např s Ostravy a za deset minut by zas přistavalo v Přerově,to mi přide trochu nenormalni a každý nema svoje soukrome letadlo a kdyby jo,tak proč si letiště neudělame rovnou každý na zahradě aby sme se mohly proletět do Přerova.Podle mě je to zbytečne :oops: Každy si tet vozí prdel autičkem a chodniky už ani nejsou pořadně udržovane v zimě,hlavně že se solí cesty pořad aby byly průjezdne.Bud me radi že mame dalnici už.Kdyby auta lítaly vzduchem tak bych byl pro aby mohly v Bochoři přistavat ale zatim ktomu nedošlo a snad nikdy nedojde bo by nam naburane auta padaly na hlavu co chvilu asi :lol: Přiznej me si že lidi jako takovy sou čim dal víc pohodlni.Na co by se projely podalnici např.na KLMT,když by bylo letiště každých 500 km a navíc start a přistani letadla taky neni jen tak,takove letadlo má nějakou spotřebu paliva :( A na obzduši se taky nehledi :( :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 18:49 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
chose píše:
Ja už nevim co si mam myslet.Co se týče letišt, Moravy a Slezka,začina to tu být,jak v Kocorkově :( Na co dalši letiště?


Kdyby Mošnov fungoval, tak to absolutně nemá šanci. Nicméně pokuď by se toho ujmul někdo schopný(v naší zemi sci-fi, ale budiž) možná by přetáhl část provozu i z Brna. A spádová oblast Brno, Ostrava, Olomouc Zlin už by stála za to. viz Easy.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 19:00 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2009, 18:27
Příspěvky: 688
Bydliště: Bílovec
Spotting: všude kde je dobrý výhled
Jo byl bych pro aby Bochoř byl pro vojenske a pro nakladni letadla,jedině.Aspon by mohl kraj udělat něco aby ubylo kamionu a využila se letecka doprava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 19:10 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
chose píše:
Jo byl bych pro aby Bochoř byl pro vojenske a pro nakladni letadla,jedině.Aspon by mohl kraj udělat něco aby ubylo kamionu a využila se letecka doprava.


Hm, pro vojenské už dneska ne, je otázkou, jak dlouho tam vydrží těch pár Mi-17tek, pro nákladní jo, nicméně dráha necelého dva a půl kilometru není to pravé ořechové pro Ruslany a C-5tky. A kamionů jen tak neubyde. To by rovnou mohli vozit po železnici, kde by je to vyšlo podstatně levněji.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 19:12 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Nejak nechapu, co s tim ma spolecneho dolet era... Tak hustota letist nema celkem nic spolecneho s jejich doletem, ne? Nebo jsem neco zaspal? :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010, 19:47 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Hlavně Ostravu už dnes nepočítej za veřejné letiště. To je majetek Geofinu potažmo CCA, takže z LKMT nikdy nebude nornální letiště. LKMT JE DNES JEDNOZNAČNĚ MRTVÁ ZÁLEŽITOST.
Nevím, co si myslet o Bochoři. Ale pokud mají plán - a vypadá, že mají - tak třeba bychom mohli cestovat stejně, jako v ostaních státech. A nemuseli bychom dojíždět do Katovic, Krakova, Bratislavy a tak.
Jasně, že by bylo líp, kdyby tuto fci mělo LKMT. Ale bez zbraní v ruce a státního převratu to nepůjde.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010, 14:20 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
hmm -přečtěte na spřátelenám FLYMAG
http://flymag.cz/article.php?id=1787
jen si dovolím pár gloss
Citace:
spuštění provozu letiště by mohlo být po vyřešení všech nutných náležitostí reálné zhruba v polovině letošního roku a v příštím roce už by z Přerova mohly létat i osobní charterové lety
zní to zajímavě :roll: - to jsem fakt zvědavý. Na druhou stanu pokud stáhnou poplatky na minimum ..... a k tomu
Citace:
Významnou pomocí pro chod letiště je přítomnost Armády České republiky, která nám bude smluvně zajišťovat některé služby či úkony
taky zajímavá myšlenka, která může mít přímý vliv na cenu.
Citace:
Řada odborníků na letectví se však k jeho plánům staví dost skepticky. Podle nich je vybudování provozuschopného letiště, které je schopné se samo uživit, značně dlouhodobou a nejistou záležitostí. Poukazují také na to, že jen několik desítek kilometrů od Přerova se nachází fungující letiště v Ostravě - Mošnově
no nevim - doufejme!!!!!
Citace:
]Letiště bude mít v blízkém okolí příliš velkou konkurenci a navíc na trhu není poptávka po dalším specializovaném letišti pro nákladní lety
. Co to???? :o Jakže dlouho už se LKMT plánuje obří CARGO???? Nemá z toho někdo náhodou lufta?????
Fakt jsem hodně zvědavý, co z toho pojde. Jestli je to klasický tunel. Ale nějak si nemůžu pomoct, čím víc se o tom dovídám informací, tím začínám mít dojem, že to někdo má promyšlené.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010, 19:05 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2009, 08:47
Příspěvky: 77
Spotting: Taba airport, kdesik v pušti na Sinaju
Jen by mě zajímalo, kde to jako chtějí odbavovat :?: Pochybuju, že se od dob, kdy jsem tam sloužil něco moc změnilo...Jestli teda u hangáru Navrátila a bývalé LOZky, což je asi jediné místo celkem mimo vojenské stojánky, tak to tam asi postaví vyřazený cirkusácký stan, vrazí rentgen a bude :chuj: :piss_monk:

_________________
Němatě-li co robit, něrobte to tady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010, 20:30 
Offline
V.I.P.

Registrován: 19 lis 2008, 11:31
Příspěvky: 288
EASY posldni dobou cargem docela zije Brno, nemysleli tim spis to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bochoř
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010, 23:12 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
možna jo :idea: či ja vim :roll: ja jsem to pochopil, že mysleli jak Brno, tak Ostravu. Ostravu v tom smyslu, že je tady dlouhodobý plán postavit velké CARGO na úrovni Klagenfurtu, či kaj to je. (nebo Graz???) Tak mi to trochu přišlo jak narážka právě na tuto milion let plánovanou akci u nás v Ově. Že než se tady rozhoupou, tak už to budou mít hotové oni. Jaké jsou v této oblasti možnosti to fakt nevim. Prej by se obří terminál, jako nákladní centrum uživil. Tak sem to akorát slyšel, ale vím o tom celkem hovno.
Prostě si myslím, že záleží na jejich šikovnosti. Asi už jsem tu o tom psal. Mrkni na polohu Přerova a přemýšlej.
Přesně mezi LKMT a LKTB. Taky už dál od LOWW než Brno a dál od poláků než OVA. Bohatý region, nejvíc firem, podnikatelů. Jak z Brna tak Ovy hoďku cesty. Běžný standart. Trochu chtít, tak obě letiště budou utírat slzu. NADNESENĚ. Sem hodně četl na fórech takové ty kydy, jako že jsme malý stát a zas další letiště a blah blah. Prostě plky, kecy, cypoviny. Jako by záleželo na tom, jak velkej seš stát kurwa. To nemá ani vzdáleně nic společného s tím, kolik je schopno se uživit letišť na 100km čtverečných.
Jenomže ve státě, kde nějaká piiiča na internetu deklasuje důchodcu a půlka národa tomu tleská, aniž by byla schopna vidět dál, než na špičku nosu a jediným argumentem je státní dluh, nemá cenu vůbec diskutovat, kde, jak a proč má být umístěné letiště.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz