..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 18:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 29 lis 2008, 16:42 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Hamachi pro samotné připojení stačí. Nejdříve se připojíš přes net pomocí HAMACHI, a jak už jsi připojený, tak se jenom FSkou připojíš na HAMACHI.


Teamspeak nemá absolutně nic společného se samotným MP, ten je jenom pro hlasovou komunikaci mezi uživateli.

Ad. řídící: S Ivošem jsm zkoušeli FSinstructora, který částečně může zastoupit věžku s radarem.

To Mike: Hm já jsem docela znám bordelem na Ivau. Havně nějaké VFR lety za IFR, odlítávání mostů apod. :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 29 lis 2008, 23:37 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Pro zacatek, kdo ma zajem, si stahnete a neinstalujte tohleto http://www.instaluj.cz/cz/katalog/inter ... e/hamachi/

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 30 lis 2008, 16:31 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
1. chci poprosit, ať do tohoto tematu už nepišete cypoviny, ať se něčeho doberem.
Tohle tema bude věnované POUZE on- line lítání pro nás!!!!! Řešení problémů, návrhy a pod.

K věci. Včera jsme s Kamylem udělali malý test. Oba jsme nainstalili hamamchi, Kamyl vytvořil síť, udělal sešn (session) a dali jsme se do "akce"

Co fungovalo: v poho jsme se spojili přes Hamachi, v poho jsme se spojili přes multiplayer, našli jsme se na předem domluveném místě na letišti. Komunikovali jsme přes defaultní chat okno přímo ve fs. (možno vyvolat přímo ve FS v nabídce ALT, Flights, Multiplayer a.t.d.)

Co nefungovalo vůbec: po cca 10-15 min nám vždy spojení spadlo - nejdřív u Kamyla (byl server - veduocí sešn)

Čemu nerozumíme: -u mne se vždy po připojení ,up-datoval denní doba (asi podle Kamyla)
-jak je to s počasím???, mě přišlo, že i když jsem měl nastavené počasí přímo ve FS
(default bez aktualizace) počasí bylo jako-by živé. Rozhodně foukal vítr jak sviňa. Čím se
tedy v tomto případě řídí počasí a jak spolu compy komunikují.

Toť zatím vše...kdo k tomu má co říct - pište.

pozn.:
Příspěvky které zde nebudou k tématu, domluvím s Jree aby byly vymazány, nebo lépe přesunuty. KVULI PŘEHLEDNOSTI!!!!!!!! Dik za pochopení!!!!!
Kamylovi nejdou sluchátka, proto je třeba zatím používat FS CHAT, nebo ICQ
Pro zážitky, screeny a zábavu s grupenn flight, udělejte prosím nové téma. Toto nechme pouze pro řešení a domluvu. Diky.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 30 lis 2008, 16:46 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Takže popořadě. Ono je FS Multiplayer trošku zvláštní organismus. Někdy funguje dobře, jindy ne. Asi podle toho, jak se vyspí, nebo co. :)


Co fungovalo: v poho jsme se spojili přes Hamachi, v poho jsme se spojili přes multiplayer, našli jsme se na předem domluveném místě na letišti. Komunikovali jsme přes defaultní chat okno přímo ve fs. (možno vyvolat přímo ve FS v nabídce ALT, Flights, Multiplayer a.t.d.)


Tenhle krok bývá většinou bez problému, občas si akurát FSka nerozumí s Firewallem, tak ho je třeba vypnout. A po dolítání nezapomenout zase zapnout. (jistota je jijstota)

Co nefungovalo vůbec: po cca 10-15 min nám vždy spojení spadlo - nejdřív u Kamyla (byl server - veduocí sešn)

Tak popravdě řečeno, neduším, co by mohlo tohle způsobovat. Multiplayer tě může vykopnout v případě problémů s připojením(vysoká odezva), s jiným důvodem jsem se ještě nesetkal.


Čemu nerozumíme: -u mne se vždy po připojení ,up-datoval denní doba (asi podle Kamyla)
-jak je to s počasím???, mě přišlo, že i když jsem měl nastavené počasí přímo ve FS
(default bez aktualizace) počasí bylo jako-by živé. Rozhodně foukal vítr jak sviňa. Čím se
tedy v tomto případě řídí počasí a jak spolu compy komunikují.


S Updatem je to v pořádku. Správně by se ti při připojení načíst podmínky z hostitelského počítače. Tato funkce někdy funguje, jindy ne. Nad tím jsem ještě nelaboroval proč tomu tak je. Případně je tam ještě tlačítko settings a tam update date, nebo něco takového.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 30 lis 2008, 16:53 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Takže hostitel by měl asi tedy oznámit QNH a směr větru?
Pokud pojede přes AS, bude se nám tedy všem správně a jednotně aktualizovat počasí???

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 30 lis 2008, 17:09 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Hmm, tak active sky nevím nevím, sice jsem kdysi AS měl, ale ani jednou jsem s tím přes MP neletěl. Musíme to pořádně odzkoušet.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 30 lis 2008, 17:59 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Takze synci, firewallu jsem trochu utnul tipec, mozna ho na hru vypnu uplne, at mam jistotu, ze tim to neni. Vypnu pred testem jeste i NODa, abych vyloucil dalsi moznost problemu a neni mozne, ze to nepojede.
Pingem to nebude, ten mam docela dobrej, do 20 ms...
Ted asi nic nevymyslime, nejlepsi bude zkouset a laborovat. Takze kdo bude mit cas zkouset, tak dejte vedet na ICQ a zkusime...

Edit: Takze vzhledem k tomu, ze ted nikdo nejste na prijmu, vyzkousel jsem jednu vec. Dal jsem si letik v multiplayeru ja sam jediny. Jestli to je nebo neni relevantni, to neumim posoudit. Jestli to jede opravdu jako pres MP, nebo tim nic nepoznam, to netusim. Ale dal jsem si AS (mel jsem tam opravdu pocasi z AS). Dal jsem si preskok EPKK - EPKT s default Beechem 350 a nespadlo mi to (predtim jsem vypnul FW i NODa).

Edit 2: Takze prvni uspesny pokus s EASYm a Cessnama, nespadlo to, ani my ne... :)


Přílohy:
screen MP.JPG
screen MP.JPG [ 378.12 KiB | Zobrazeno 34989 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 01 pro 2008, 23:18 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Jak tak koukám na screen tak mi začal chaybět ten bordel s cessnama na LKMT :lol: vypadá to že nechám 737 doma a připojím se k vaší letce :twisted:

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 02 pro 2008, 00:02 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Yany píše:
Jak tak koukám na screen tak mi začal chaybět ten bordel s cessnama na LKMT :lol: vypadá to že nechám 737 doma a připojím se k vaší letce :twisted:


Určitě přidej. Budem lítat jak malé, tak velké éra a to hlavně pro zábavu. Hlavně to potřebujem doladit, ať všechno funguje jak má.
Včera nám to nespadlo, měli jsme vypnutý firewall a aktualizaci počasí. Takže bod "počasí" ještě zbývá doladit. Odkvačili jsme ze stojánek přes F B na 22ku. Po startu jsme letěli na Hlučín, pak jsme se od oka navektorovali do full ILS a parknuli na Lets Fly. Vše fungovalo O.K., tak držme palec ať to vydrží a můžem se bavit a pořádat akce. ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 16 pro 2008, 08:04 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Jinak posledni zpravy ohledne online pokusu...

Takze ja mam Saiteka v reklamaci, takze bez joye litat nemuzu, navic pred svatkama hektika jako prase v praci, takze ani neni kdy. Nicmene bych mel mit od tohodle tydne verejnou IP adresu, takze budem moct vynechat Hamachi a mezi svatkama se muze zkouset, jen se musite dat dokupy krome me dva lidi, ja se budu pripojovat jen jako observer... :(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 00:30 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 18 pro 2008, 00:25
Příspěvky: 102
Spotting: :)
No tak to se samozřejmě třeba přidám na vyuku B737-800:( přece už s tím mám nalétání 3 roky:) což je slušné:) Takže nováčci se nemusejí bát...:)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 01:19 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
KAMYL ty pio :mrgreen: tj v prdeli včil s tym časem co!!?? :evil: Máš S U P E R ten avatar či jak se temu nadava. Uděláš mi taky. A zapomeň na to, že se mezi svatkama za tebu nestavim ty debile :lol:
Sem na to přišel - jak nemaš paku (joy) tak se konečně sprav aspoň ten vstup na mikrofen a budeš dělat řidiciho!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Kudla to bendze prděl jak řiť!!!! :D :D :D
ad PPT: jak si na tom s tím ATC - už si něco vymyslel jak to bedzem robiť??? Jak bude čas mezi svatkami, možme zalitať!!!!
eee Bukelo???? To je Kuba ne???? Hele vole, neval po ušach, bo ty s bulikem umiš myslim dobře! Ja bych se chtěl naučit FUCKERA!
Pánové, ale pustil sem se "metal" (radio HEY) a dal sem off-line, s ATC LKMT LOWW LKMT kudla FAKT PARADA!!!!! Mňam, ešče včil mam mokry monitor. Par screenu posilam (některe nesouvisi)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 18 pro 2008, 15:25 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
IZY ty kokot, ja uz seru i za jizdy z okynka bo jindy na to nemam cas... :D Kurwadrat miluju vanoce a konec roku doprdele zasrate :evil: :evil: :evil: :evil:
Avatar sem se zrobil tudyk: http://cooltext.com/ - klikni na ikonu Burning a nastav parametry a pismo, atd... Vsak pochopis, dyt ses pi*a ne? :D Zvol si akorat takovou velikost pisma, aby obrazek nemel vic, nez 120 px na sirku, jinak ti to jako avatar nepujde dat... Ja mam velikost pisma 35 a mam sirku toho podpisu akorat 120. Ty mas kratsi nick, tak zkus tak 40 vysku pisma...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 22 úno 2009, 19:20 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Tak mám pánové zase dotaz.
Našel jsme na lítání tenhle serever
http://64.85.160.87:8080/
v podstatě jsem se bae problémů připojil, ale koukám koukám, že je zde ještě odkaz na toto:
http://www.chocolatesoftware.com/fshost/
Tak to nějak něchapem. Musim to na ten server mít nebo co nebo jak????
Bo dohromady jsem to ještě s nikým nezkoušel. Jen jsem se přihlásil, server mě pozdravil, tak sem se prolít a zas odpojil. Tak na co mi pak ten FSHost?

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 22 úno 2009, 23:12 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Tož Easy ten první odkaz http://64.85.160.87:8080/ je pouze stránka statusu. No a v tom druhém odkaze máš FSHOST klienta který tě připojuje automaticky na servery které si vybereš. Čili pokud si dobře vzpomínám tak pokud se chceš připojit na FSHostovský server bez toho klienta musíš vše v multiplayeru FS zadávat ručně.

Takže ten klient je podle mě jen takový grtafický interface k tomu serveru...

No a mě v té souvislosti napadá jiná myšlenka. Možná by nebylo špatné založit si svůj privátní IVAO nebo VATSIM server na který by jsme se mohli připojit a ten by byl bez jakýchkoliv restrikcí, chápej "lítej jak chceš kam chceš." Výhodou toho by bylo že IVAO klienti jsou multiplatformní , takže by jsme mohli skupinka x-plaňáku se skupinkou fs(fsx)áku klidně dělat zvěrstva jak v multiplayeru...

Bohužel to má jednu závadu. A tou je to že nikde zřejmě není ke staženi Ivao či vatsim Server program který by se normálně někde na veřejné ip nainstaloval a nakonfiguroval jako privat.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 22 úno 2009, 23:30 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Toš sem upřimně rád, že zas někdo projevil zájem!!!!
My to s Kamylem řešime už dva měsíce. Přesně TO CO PÍŠES!!!!
Nějaké nápady už jsou. Míříš přesně tam kam já. Vlastní server pro vlastní akce.
Tak se tě zpetám...šel by X Plane připojit přes FSINN???

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 22 úno 2009, 23:36 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Dnešní luxusní zážitek s Beachma LKTB- LKMT přes http://64.85.160.87:8080/
Docela paráda. Udělali jsme FPL, dali scuka na LKTB a posílám aspoň něco.
Těžká amateřina - ale o to zábavnější!!!! :D :D :D Byl to uplny real u počitače :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 23 úno 2009, 00:06 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 20 lis 2008, 22:18
Příspěvky: 76
To byly časy, jak jsme na IVAO dělali bordel do 3, 4 do rána :D Největší zážitek byl, jak jsme končili kolem 4:15 nebo ještě později na LKMT s bandou jak cip (používám krtáké, měkké :D) a nezapomenu na ten pomalý výkrut s Boeingem 777 v nízkém průletu nad dáhou :D jooo.. to byly časy :) Teď už je to jiná :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 23 úno 2009, 23:44 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Ešče hodim trochu navnady. Stejna trasa jak včera LKTB (od Bumpera - byli jsme tam na pivčo) - LKMT.
Jeden z 10, jeden z 28.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LKMT Online pro nováčky
PříspěvekNapsal: 23 úno 2009, 23:53 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Kdo z koho...

Obrázek

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz