..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 05:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 04 úno 2018, 04:27 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Kamyl píše:
...40D uz se nechytala, ta byla uz pri ISO 1600 zcela nekoukatelna, ted je zhruba stejna kvalita, kdyz dam ISO 51200... U 1600 neni ani naznak sumu... No jo, prece jen rozdil 11 let je u fotaku uz hodne velky skok...

S tou trasou mas pravdu, ted jsem si to poskladal na Airquestu a kdyz jsem si dal body tak, abych se vyhnul omezenym nebo zakazanym oblastem, tak celkem v pohode trasa a da se to obletet severne od CTR LKTB... Kdyz jsem tam dal rychlost 140 (kdybych letel tim pomalym prckoletem), tak hodka letu... A BTW i kdyby na Medlankach nebyl AFISak, tak s ATC na LKTB nebudu muset mluvit, proste vlitnu do ATZ Medlanek a budu vysilat naslepo... V Zabrehu jsem na AFIS jeste nikoho nezazil, tam vysilam naslepo tedka v zime porad...


Mě šumí zrcadlovka jako prase už na ISO 800, ani na ISO 400 se mi moc nechce fotit :lol: Ale já fotím jen když je venku krásné počasí, takže v drtivé většině ISO 100, tak si z toho nedělám těžkou hlavu.
Tu cestu si nějak naplánuj, je pravda co psal ATR, že na Medlánkách se sedá nejčastěji směr od města na 34 a to vítr nevítr, ovšem to se jedná o místní matadory, kteří jsou schopni sedat z různých směrů pod různými úhly někdy přímo kaskadérsky. Jakožto cizák budeš stejně odkázán na zrovna používanou dráhu, takže si nevybereš, leda můžeš poprosit, zda li by nebylo možné sednout opačně a oni většinou vyhoví ( pokud tedy zrovna nefuní nějaký orkán ). U nás je služba aktivní dost často i během týdne, středy a čtvrtky tu jsou paragáni z Tuřan a jindy probíhá plachtařský provoz, pokud je termika. Víkendy je služba aktivní vždy. Jo a až budeš dávat oře na stojánku, tak vždy na levou stranu pojížděčky směrem od dráhy, protože pravá strana je jednoho hodného zemědělce, který je schopen přijet a letadlo ti tam zaorat :D On je totiž tak trochu na palicu a handrkuje se tu soudně spolu s asi dalšíma 80ti lidma už několik let o pozemky. Stručně řečeno pan kokot. Takže letiště ho nechce provokovat tím, že by stavělo letadla na "jeho" pozemek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 04 úno 2018, 17:31 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Oh muj boze, vy tam taky mate takeho chuja? V Zabrehu jsou taky ruzne dohady, ve Frydlante to bylo na zavreni dlouhe roky, tvl tu je takovy bordel v tehle zemi, kazdy si tu hraje na machra a hajzl ma na chodbe... To mas, jak u nas s proslouzenou Rudnou... Uz leta pane mohl byt rychly obchvat do Opavy a kvuli manzelum, co delaj uz roky problemy, chybi 400 m, aby to bylo komplet a pres Porubu jezdi tisice aut denne, ta je vecne ucpana, ze se ji vyhybam obloukem, pokud to jde, nebo ji radeji preletim letadlem :D

Neco ala pani Havrankova a D11, pripadne Deti zeme a D8, atd atd... Lidi jsou kokoti, howgh... :(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 05 úno 2018, 02:58 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Kamyl píše:
Oh muj boze, vy tam taky mate takeho chuja?

No, kdyby jednoho... Je to celé občanské sdružení ( přes 80 lidí ) které se soudí s letištěm. Jednak požadují zcela nehorázné částky za pronájem pozemků a druhak se soudí o to, že aeroklub vydělává na jejich pozemcích, protože na nich startují a přistávají letadla a nebo na nich jen stojí. Pokud soud vyhrají, tak finančně aeroklub zlikvidují a je konec. Nesmí se proto lítat vyhlídkové lety, ani pořádat nějaké placené akce pro veřejnost. No a jako základní cíl má toto sdružení za cíl zrušení letiště. Chtějí totiž stonásobně navýšit cenu za metr čtvereční z orné půdy na stavební pozemky. To je jejich základní cíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 05 úno 2018, 13:15 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Jak se dívám do územního plánu Brna, tak jsou ty pozemky vedené jako orná půda. Dokud si ta banda kreténů neprosadí změnu územního plánu (což není úplně levná záležitosta a nedělá se každý rok), tak si o stavebních parcelách resp. vyšších cenách za pozemnky můžou akorát tak snít. A město Brno nemá zájem si udržet aeroklubové letiště? Že by mohli zkusit ty pozemky vykoupit za současného stavu?
Jinak chápu, že na takovou bandu kokotů platí jenom jeden atgument a to plný zásobník ostré munice. Jak psal Kamyl u nás je to jeden píšus (rádoby architekt) který si postavil barák v ochranném pásmu plánované komunikace a teď dělá čuráčka a kvůli jeho obstrukcím je Poruba během dne totální parkoviště. Bydlím u oné cesty a kolem baráku mi jezdí 17tis.aut/24h (dle posledního sčítání dopravy). Celá trasa z Opavy až do Havířova je čtyřproudá jenom asi 4km úsek přes Porubu se jezdí mezi barákama. A to vše kvůli 400m které blokuje ten čurák.

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 06 úno 2018, 03:00 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Yany píše:
Jak se dívám do územního plánu Brna, tak jsou ty pozemky vedené jako orná půda.

No oni dělají vše proto, aby se letiště zrušilo a už se jim to dvakrát skoro povedlo. Jakmile se zruší letiště, tak je konec, ty pozemky se změní na stavební a o to těm šmejdům jde. Každej z těch blbečků má na letišti úzkej proužek pozemku napříč dráhou, ale myslí si, že z nich budou milionáři, až se změní územní plán a změní se to tu v průmyslovou zónu. Nechtějí ty pozemky prodat za žádnou cenu, aeroklub jim nabídl náhradní pozemky, nechtějí. A že by město aeroklubu pomohlo? :lol: Těm je to zcela u prdele, spíše se podle mě těší, až tu budou moct začít stavět, chtějí tu udělat hned vedle, nebo dokonce napříč letištěm hlavní silnici, všechny tři městské části, kterých se to týká jsou proti, ale vedení města ten projekt schvaluje. Jsou to šmejdi. Jediná záchrana jsou snad ještě syslové, protože letiště je nově uznané jako Evropské chráněné území. Podle mě by to ale výstavbě stejně nezabránilo, možná jen na čas oddálilo. Navíc není problém ty zvířátka otrávit, už tu takové pokusy byly a nikdo nemá šanci zjistit kdo to udělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 06 úno 2018, 13:34 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
No v Zabrehu je to dost podobne. Nas klub delal kazdy rok detsky den na letisti i vyhlidky Andulou, ve Zlinech, atd., ale ted chteji za to poradani detskeho dne takovou mordu za 1m2 (jeste navic nad klasicky pronajem ploch,ktere si normalne plati), ze sef uz letos delat zadny nebude. Uz loni za to dal hromadu penez ze svych a smetanku z detskeho dne pak slizli jini... Takze letos uz maji deti smulu, no... :evil:
A draha, to je taky plno ruznych pasu, ktery patri ruznym subjektum (nekoukal jsem do katastru, ale mrknu) a osud taky celkem nejisty...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 06 úno 2018, 13:40 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Yany píše:
...u nás je to jeden píšus (rádoby architekt) který si postavil barák v ochranném pásmu plánované komunikace a teď dělá čuráčka a kvůli jeho obstrukcím je Poruba během dne totální parkoviště. Bydlím u oné cesty a kolem baráku mi jezdí 17tis.aut/24h (dle posledního sčítání dopravy). Celá trasa z Opavy až do Havířova je čtyřproudá jenom asi 4km úsek přes Porubu se jezdí mezi barákama. A to vše kvůli 400m které blokuje ten čurák.

Sluchej, neni to nahodou ten jeho barak? To me jen tak napadlo, kdyz jsme nad temi misty litali v nedeli a ja to objevil na fotce, tak jsem si rikal, jestli to zrovna neni od toho debila Richtára (viz fotka - vlevo dole)...

https://ostrava.idnes.cz/eia-studie-prodlouzena-rudna-projednavani-fjv-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171103_362265_ostrava-zpravy_woj

Příloha:
IMG_0263_rw_m.jpg
IMG_0263_rw_m.jpg [ 1.06 MiB | Zobrazeno 6416 krát ]

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 06 úno 2018, 16:22 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Nene, tohle není on.
Pokud ho chceš bombardovat z cessny třeba kyblíkama barvy tak je to tenhle barák: https://mapy.cz/s/2nq61
Ale já ti to neřek a k ničemu tě nenabádám. :trt: Za každý úspěšný zásah ti jeden kyblík barvy proplatím :qlol: :fawk:
Mimochodem jestli máš čas, tak je ve čtvrtek akce: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prodlouzena-rudna-rozzlobeni-lide-svolavaji-prvni-demonstraci-20180129.html :piss_monk:

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 20:35 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Aha, tesne vedle. ZMRD... Kua skoda, ze nasnezilo, ze zaveji se blbe vzlita :) Az poletime, hodim mu na barak fotak i s dlouhym sklem, at mu to udela diru do krytu bazenu... :D Barvu ne, tu by umyl... :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 09 úno 2018, 09:29 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Tohle je zajímavé:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/418231100030208-udalosti-v-regionech/obsah/599271-demonstrace-za-dostavenou-rudnou
Nejzajímavější je část od 1:42 ... může mi někdo vysvětlit, jak se může v právním státě dít něco takového? To je prostě fekál. :grc: To že se na katastru dějou zajímavé věcí vám, ale tohle už je fakt moc i na mně. :grc:

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 09 úno 2018, 10:25 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Jo, poslouchal jsem to odpoledne v udalostech v regionu a taky mi to mozek nebral... Jak si muzu koupit CISTY pozemek a o dva roky pozdeji se mi tam najednou objevi nejake vecne bremeno, aniz bych o tom vedel, to mi hlava nebere... Ja daval na svuj pozemek vecne bremeno pro brachu, aby mohl vstupovat na muj pozemek (a opacne on daval premeno na svoji zahradu pro me) a bylo to litani a papirovani a overenych podpisu, vyjadreni nekolika uradu a pak to tam teprve zapsali... NECHAPU!!!

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení čarodějnic
PříspěvekNapsal: 09 úno 2018, 12:12 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Mi se zase stalo to, že jsem měl pro přístup na můj pozemek věcné břemeno přes pozemek souseda (zřízené ještě za komanče když se ty pozemnky rozdělovaly). To MOJE věcné břemeno ze sousedova pozemku BEZ MÉHO VĚDOMÍ zmizelo a tím pádem teoreticky nemám na ten pozemek přístup. Samozřejmě soused tvrdí, že neví jak se to stalo ale samozřejmě nesouhlasí s tím, aby se tam znovu zřídilo protože by mu to znehodnotilo pozemek. Nečekané že?
Když jsem se snažil tohle na katastru vypátrat, tak tam nikdo o ničem neví a pokud bych to chtěl vypátrat, tak by se muselo otevřít správní řízení a chtěli by za to milion peněz a milion papírů a kdo ví, jak by to dopadlo. Tohle je ten férový a právní stát. Každý si dělá co chce. A babišovi nikdo nevěří, že si lze trestní stíhání objednat a všichni se tváří jak muzikanti. :grc: :grc: :grc:

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz