..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 19:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 17:27 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Adam píše:
bumper píše:
Prdlacky, zalezi na oku a na rukou, jinak ti stejne zadna nula v nazvu fotaku nepomuze :)


Za předpokladu stejného oka a stejné ruky bude lepší jedna nula než dvě. A to je vše, co jsem tím chtěl říct.


Za tohoto predpokladu to bude uplne nejlepsi bez nuly 8-) nicmene ja se vratim k tomu co jsem napsal. Krasne fotky se daji udelat i levnejsim fotakem a naopak, to jsem tim chtel rict zase ja :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 18:03 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
bumper píše:
Za tohoto predpokladu to bude uplne nejlepsi bez nuly 8-)


To nepopírám.

bumper píše:
nicmene ja se vratim k tomu co jsem napsal. Krasne fotky se daji udelat i levnejsim fotakem a naopak, to jsem tim chtel rict zase ja :)


A tohle taky ne. Ale míň udělá krásnou krásnější... jako v té reklamě, bíla bělejší, dítě čistější... :chuj:

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 18:27 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
takze podle vas ho mam radsi zahodit? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 18:47 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
j.ree píše:
takze podle vas ho mam radsi zahodit? :D


Zaleží na tvé výbavě, kterou jsi dostal při výrobě, speciálně oči a ruce. V případě, že dobrý, doporučuju nechat. V případě, že obě ruce levé a oko každé jinam, doporučuji zahodit, neboť tady nepomůže ani EOS 1D Mark IV. :piss_monk:

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 19:19 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
j.ree píše:
takze podle vas ho mam radsi zahodit? :D


Ja bych doporucoval hlavne fotit :) ostatne kvuli tomu jsis to poridil, ne ? Nebo to mas na policce a ukazujes sousedum, kolik na tom mas nul ? :chuj: Nic nezahazuj ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 19:47 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Nic zahazovat nebudu, je to jen 00 ale ja ho mam rad. A jak nekdo v minulosti rekl: Ucit se, ucit se, ucit se ..
PS: bumpr, ten kamos tvuj, ty myslis Marka V, ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 19:57 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009, 21:32
Příspěvky: 499
Bydliště: Ostrava
Adam píše:
No já ti to nechtěl tak naprudko říkat, ale stalo se... a navíc to máš žluté. :chuj:
Tak se trochu rozepíšu o své foto-historii. S Canonem a Olympusem jem se spálil již na úrovni kompaktů. Potom jsem dostal do ruky Nikon D300 (od kolegyně z bývalé práce, která byla velká fanynka focení), který mi naprosto učaroval. Nastoupil jsem proto do přestupní stanice Casio Exilim EX-FH20, kde bylo možné se naučit pracovat s časem clonou, ISO atd. S tímto přístrojem mě začalo focení moc bavit, ale narazil jsem na určité limity spočívající zejména v "rychlosti" nastavování parametrů v manuálním režimu, omezené kapacitě vyrovnávací paměti, nemožnosti využití bulb časů apod.
Nejen z důvodu výklopného displeje padla moje finální volba na Nikon D5000 se skly 18-55 DX-VR a 55-200 DX-VR. S tímto setem jsem momentálně maximálně spokojený a focení si užívám.
P.S. Když jsme fotili Orenair, tak ti ten výklopný displej vyloženě chyběl :chuj:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 21:31 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
gemino píše:
P.S. Když jsme fotili Orenair, tak ti ten výklopný displej vyloženě chyběl :chuj:


No připouštím, že mi chyběla ta vyklápěcí hračka, ale problémy jsou od toho, aby se řešily. A já jsem ho vyřešil, tak vo co gou... :chuj:

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 21:33 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Gemino, ty fotis pres ten displej? A nefotis nahodou pres full auto, bo s tim babskym nikonem se jinak fotit neda? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 21:52 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009, 21:32
Příspěvky: 499
Bydliště: Ostrava
j.ree píše:
Gemino, ty fotis pres ten displej? A nefotis nahodou pres full auto, bo s tim babskym nikonem se jinak fotit neda? :D
Přečti si ještě jednou můj příspěvek z 19:57, proč jsem do toho stroje šel. Live veiw na displeji používám jen výjimečně. Škoda, že jsi nebyl se mnou a Adamem u toho Orenburgu. Já jsem přesně viděl to, co fotím a Adam jenom náhodně zvedal svůj aparát nad plot a doufal, že něco uloví ;)
No a full auto jsem použil snad jednou při focení IL-76 (id v galerce 918). To jsem dojížděl k bráně 4 na poslední chvíli a při překonávání toho mírného "skoku" před plotem mě nemilosrdně bilo ABSko do pravé nohy. Čas na nějaké hrátky tehdy fakt nebyl.
S podobným zážitkem by se mohl podělit i mistr Kamyl, když 15.8.2009 dojížděl na poslední chvíli na oka v době příletu Ruslana. Chudák ani nestihnul vyměnit objektiv, takže se mu tam ten macek nevešel :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 22:21 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Pravda pravdouci...:D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 22:49 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
j.ree píše:
Nic zahazovat nebudu, je to jen 00 ale ja ho mam rad. A jak nekdo v minulosti rekl: Ucit se, ucit se, ucit se ..
PS: bumpr, ten kamos tvuj, ty myslis Marka V, ze?

Jo, s tou 450 jsem myslel Marka, ale plati to vseobecne, znam i jine, co maji dokonce jeste " horsi " vybaveni jak Marek a delaji krasny fotky. No a naopak, znam i takove co maji na zadech fotobatoh s 30kg vybavenim a... prd. V dnesni dobe mi pripada, ze velka spousta " fotografu " zblbla a jsou z nich spise technofilove a sumofilove, nez fotografove. Hodne lidi taky nerozlisuje, na co vlastne foti, proc foti, co foti atd. Ja treba nechapu nekoho, kdo foti reportazni fotky co jsou urceny vyhradne na vystaveni na webu do rawu a podobne. Stejne tak mi vubec nevadi, pokud nekdo foti reportazni foto na plnou automatiku. Sam jsem tak nafotil spoustu fotek za ktere se vubec nestydim a kdyz je pak nekomu ukazu, nikdo nepozna, jestli to byl RAW, JPG a na jakej rezim jsem to fotil ;) Myslim, kdyz jim ukazu hotovou fotku, ne data v PC. Vzdycky me zajimala akorat vysledna fotka, nejlepe vytistena na papire, nic vic. A ta vomacka kolem foceni, to jestli ma nekdo fotak za mega, nebo za 10 tacu, jakej postrocesing provedl Jaryn na 3x tejdne kalibrovanym LCD EIZO za 50 tacu a ze v nicem jinem, nez v Lightroomu z rawu nejde udelat poradnou fotku atd. me moc nebere :) Treba lidi co cumi prvne na EXIF a pak teprve na fotku, to uz jsou podle me uplne pacienti :roll: Timto samozrejme v zadnem pripade netvrdim, ze raw je fuj, manual je fuj a kvalitni technika je fuj, to vubec ne !! ;) grafika je tak trochu muj job, takze vim o cem pisu, no ale snad mi rozumite :) doufam, ze me kamyl rovnou neukamenuje :chuj: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 23:11 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Kdepak, Kamyl te neukamenuje... :D

No me jen berou lidi, kteri maji zrcadlo jen proto, aby mohli vsude rikat, ze foti na zrcadlo... Nevi, jaky je rozdil mezi ISO, clonou a casem, nevi vubec k cemu tyhle divne slova slouzi, ale hlavne, ze maji Canona 5D...

Jako napriklad kdyz mel jree pujceny fotak od kamose, ktery mu zakazoval menit nastaveni, ze mu to tak nejaky znamy nastavil, jako univerzalni nastaveni, se kterym muze vzdy a vsude... Ale hlavne, ze na chipu mel bordelu, ze fotky vypadaly jak dalmatin... Na co takovym lidem je zrcadlo? Si maji koupit kompakta a udela jim to uplne stejnou sluzbu...

Jinak kdyz se vratim k tomu, ze na bezne fotky klidne pouzijes AUTO, tak v zasade proc ne. Ja na bezne reportazni fotky beru kompakt (Canon G7). Zrcadlo si beru akorat na era, nebo na nejake "lepsi" foceni. Proto to davam vzdy do RAWu. Asi kdybych ho pouzival i na bezne cvakani, tak bych to delal tez do JPG.

Ja v tom prvnim mem prispevku resil konkretne foceni pri spottingu, proto jsem psal, ze jestli bude valit na AUTO a do JPG, ze ho zabiju...:)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010, 23:57 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
jn, ten znamy to hrozne nerad menil to nastaveni, jestli vubec. No co si tak pamatuju, tak si zrcadlo koupil jen proto, bo to umi sekvence a foti s tym mhd.

Jinak vicemene s vama souhlasim, razim teorii, ze kdyz budu mit fotak na takove to domaci cvakani, tak s klidem dam auto. Jak budu chcet "poradnou" fotku, nebo zamyslet vyssi uziti fotografie, pujdu do rawu. A jeste jedna vec: nefotim primarne pro planes, nebo airliners. Fotim pro sebe a jak se mi bude zdat fotka povedena (samorejme nemazla jak s parkinsonem, barvy jak pres barevne skla apod.) a hezka, tak proc si ji nenechat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 11 dub 2010, 00:08 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
gemino píše:
Já jsem přesně viděl to, co fotím a Adam jenom náhodně zvedal svůj aparát nad plot a doufal, že něco uloví ;)


Námitka! Irelevantní! Vyškrtněte ze zápisu! :mrgreen: Já jsem přesně věděl, co dělám a fotku mám podle představ! :chuj: Mimochodem, s tímto stylem "foťáknadhlavouastřelbanaslepo" mám už i dřívější úspěchy. :piss_monk:

Jako třeba zde.

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 11 dub 2010, 00:54 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Kamyl píše:
Kdepak, Kamyl te neukamenuje... :D


To jsem si oddechl :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 11 dub 2010, 01:06 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
j.ree píše:
jn, ten znamy to hrozne nerad menil to nastaveni, jestli vubec. No co si tak pamatuju, tak si zrcadlo koupil jen proto, bo to umi sekvence a foti s tym mhd.


No jo, vem si, ze tvou jedinou zabavou bude fotit sneka na liste od pampelisky a technika te vubec nezajima, tak ti to kamo nastavi tak, aby to bylo nej na sneka a kdyz pak prijde manik, veme ti fotak, nasteluje si to na letadlo, tak ho to holt rozhodi, pac mu to uz na snecka nebude nasledne vyhovovat :lol: Samo ted neberu v potaz, ze takovej snekofil je total fotograf na hovno, ale ciste teoreticky, takovemu cloveku to jedno nastaveni staci :D a bude mit treba krasne fotky odpichnutych sneku, kterych by s kompaktem nedosahl :lol: Ted uplne vidim Kamyla, jak mu jde pena od huby, jak muze vubec takovej negramotnej makrosnek vzit zrcadlovku do ruky :chuj: :lol: foceni je vubec dobry tema na debaty, ale ja uz radeji koncim :) priznavam, ze moje predstavivost a smysl pro humor jsou nekdy az moc ujety :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 12 dub 2010, 08:16 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 23 dub 2009, 13:02
Příspěvky: 388
Bydliště: Ostrava
Stroj: Mig 29
gemino píše:
Adam píše:
No já ti to nechtěl tak naprudko říkat, ale stalo se... a navíc to máš žluté. :chuj:
Tak se trochu rozepíšu o své foto-historii. S Canonem a Olympusem jem se spálil již na úrovni kompaktů. Potom jsem dostal do ruky Nikon D300 (od kolegyně z bývalé práce, která byla velká fanynka focení), který mi naprosto učaroval. Nastoupil jsem proto do přestupní stanice Casio Exilim EX-FH20, kde bylo možné se naučit pracovat s časem clonou, ISO atd. S tímto přístrojem mě začalo focení moc bavit, ale narazil jsem na určité limity spočívající zejména v "rychlosti" nastavování parametrů v manuálním režimu, omezené kapacitě vyrovnávací paměti, nemožnosti využití bulb časů apod.
Nejen z důvodu výklopného displeje padla moje finální volba na Nikon D5000 se skly 18-55 DX-VR a 55-200 DX-VR. S tímto setem jsem momentálně maximálně spokojený a focení si užívám.
P.S. Když jsme fotili Orenair, tak ti ten výklopný displej vyloženě chyběl :chuj:


Konečně taky další Nikoňák jako já. :D Já mám Nikon D60 a o té 5000 uvažuju do budoucna. Ale spíš bych potřeboval VR sklo 300mm. Tamron konečně v březnu představil nové sklo 70-300 s VR, tak uvidíme za kolik se bude prodávat. Ale má to prý být bomba, protože je to snad k 60. výročí Tamronu.

_________________
http://petrbily.webnode.cz/

https://get.google.com/albumarchive/109208793719272784391


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 12 dub 2010, 11:56 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
Geraltek píše:
Konečně taky další Nikoňák jako já. :D Já mám Nikon D60 a o té 5000 uvažuju do budoucna. Ale spíš bych potřeboval VR sklo 300mm. Tamron konečně v březnu představil nové sklo 70-300 s VR, tak uvidíme za kolik se bude prodávat. Ale má to prý být bomba, protože je to snad k 60. výročí Tamronu.


Hmm, že by první použitelný Tampon? :chuj:

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canon EOS 500D
PříspěvekNapsal: 12 dub 2010, 12:05 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 23 dub 2009, 13:02
Příspěvky: 388
Bydliště: Ostrava
Stroj: Mig 29
Geraltek píše:
gemino píše:
Adam píše:
No já ti to nechtěl tak naprudko říkat, ale stalo se... a navíc to máš žluté. :chuj:
Tak se trochu rozepíšu o své foto-historii. S Canonem a Olympusem jem se spálil již na úrovni kompaktů. Potom jsem dostal do ruky Nikon D300 (od kolegyně z bývalé práce, která byla velká fanynka focení), který mi naprosto učaroval. Nastoupil jsem proto do přestupní stanice Casio Exilim EX-FH20, kde bylo možné se naučit pracovat s časem clonou, ISO atd. S tímto přístrojem mě začalo focení moc bavit, ale narazil jsem na určité limity spočívající zejména v "rychlosti" nastavování parametrů v manuálním režimu, omezené kapacitě vyrovnávací paměti, nemožnosti využití bulb časů apod.
Nejen z důvodu výklopného displeje padla moje finální volba na Nikon D5000 se skly 18-55 DX-VR a 55-200 DX-VR. S tímto setem jsem momentálně maximálně spokojený a focení si užívám.
P.S. Když jsme fotili Orenair, tak ti ten výklopný displej vyloženě chyběl :chuj:


Konečně taky další Nikoňák jako já. :D Já mám Nikon D60 a o té 5000 uvažuju do budoucna. Ale spíš bych potřeboval VR sklo 300mm. Tamron konečně v březnu představil nové sklo 70-300 s VR, tak uvidíme za kolik se bude prodávat. Ale má to prý být bomba, protože je to snad k 60. výročí Tamronu.


No snad jo no. :) Čekám za kolik se bude prodávat.

_________________
http://petrbily.webnode.cz/

https://get.google.com/albumarchive/109208793719272784391


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz