..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 09:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ČTĚTE NEŽ ZAČNETE
PříspěvekNapsal: 14 dub 2009, 14:43 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Pár drobných rad pro začátek aneb krátké desatero

1 Jak se připojit přes FSHOST
Spusťte FSku, klikněte na Multiplayer, do patřičné kolonky zadejte číslo serveru, dejte „search" (vyhledat) a samozřejmě „Join“ Nezapomeňte vyplnit vaši volačku, nebo nick, nebo co chcete, jak vás ostatní mají oslovovat.

2. Pokud letíte v aktuálním počasí, stahovaným přímo ve FS, k zjištění aktuálních METARů používejte tento server http://weather.noaa.gov/weather/metar.shtml

3 Nemáteli při IFR letu k dispozici mapy a nejedná se o specifické letiště, používejte převodní výšku 5000ft

4. Scenérky letišť jsou fajn, ale nejsou povinné.

5. Totéž platí pro Teamspeak. (lze komunikovat i prostřednictvím chatu)


6. Lety plánujte raději přímo v plánovači letů FS než v různých udělátkách.
Za A, je to stejně fuk a za B, budete mít snažší orientaci přímo v FS.

7. Pokud dáte na fórum trasu, nepište čísla tras, ale jednotlivé body (waypoint). Je to kvůli lepšímu slazení GPSek a jednotlivých AIRACů.

8. Moje osobní doporučení: jelikož se jedná o FREE formu zábavy a je předpoklad, že se bude lítat i s érama jak defaultníma, tak těmi, co nemají FMC, ale lítají třeba přes GPS a taky ne všichni mají mapy, doporučuji používat raději starší AIRACy (čím starší tím lepší). Ty se totiž ve větší míře shodují s trasami a body ve FS. Jde o to, že pak při ztrátě orientace můžete využít mapu FSky a body (waypoint) v této mapě, popř. GPS, se budou shodovat s body ve vašem FMC. Novější AIRACy mají už hodně bodů a tras změněných. Může se pak stát, že na stejnou trasu budete mít úplně jiné body a čísla tras, popř. tam vůbec nemusí být. Tady se jedná taktéž POUZE O DOPORUČENÍ!



9. Pokud chcete aspoň trochu korektně vidět letadla kolegů, musíte mít tentýž model nainstalovaný ve vašem simulátoru.
Jinak doporučuji mít nainstalovaný jakýkoliv druh AI TRAFFICu (Traffic 2004 a.j.) Nechat si vždy poslat vykopírovaný název letadla z kolegového CFG a vložit k požadovanému letadlu v AIT.
Toto letadlo by jste pak měli vidět na vašem PC. Jen upozorňuji, že to musí být přesný typ, se kterým letíte. Nestačí PMDG 737/700. Musí to být i verze se kterou letíte, tedy:
2D, virt,cocpit, virtual cocpit a cabin + firma. Takže pokud já lítám převážně s 737/700 ve 2D fa EASY JET pošlu vám toto:

title=B737-700 Easy Jet - Stairs (toto je název pro EASY JET 737/700 2D a takto k vám já vysílám název svého éra.
Tak jsem to vykopíroval ze svého CFG a toto si spoluhráči mohou vložit do title svého AI trafiku k letadlu, které mne bude zobrazovat. Takže když si to hodíte k ATRu, uvidíte mne jako ATRo. (sledujte novinky, pokusíme se tento problém řešit )

10 TEAM SPEAK - DULEŽITÉ!!!
Pokud používáte TS, pak:
a. Nepoužívejte hlasové ovládání, ale aktivaci hovoru přiřaďte klávesu!!!!!!
b. Vypněte všechny zvuky TS !!!!!!
Toto je důležité, abychom se vzájemně nerušili a neblokovali
c. Pokud je to možné používejte raději set sluchátka s mikrofonem, než zvláštní mikrofon a repráky. Mikrofony jsou dost citlivé a budete velmi špatně čitelní.
d. při letech o vícero účastnících a přítomnosti ATC dodržujte aspoň jedno pravidlo, a to, nejdřív řekněte KOHO voláte, následně KDO hovoří.
Např.: „Kamyl, tu Ízy, běž do pr…

Přeji hodně ZÁBAVY!!!!!!!

EASY + KAMYL

PS: Jestliže přispějete do fóra OZNÁMENÍ, bude váš příspěvek vymazán. Pro volnou diskuzi zakládejte nová témata. Oznámení slouží adminům a V.I.P. členům k uveřejňování důležitých informací.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz