..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 08:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 22:12 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 18 pro 2008, 00:25
Příspěvky: 102
Spotting: :)
j.ree píše:
Bukelo píše:
For Kamyl: Až budem v tom londýna tak mi to vysvětlíš jak hledáš ty lety a tak za tak malo peněz. Já taky hledám ,ale pořád mám letenku třeba za 1200kč


Tak ty si amater, stejne jak trpajzlik. Kurnik vidim let, kuknu na cenu a kdyz neni dobra, tak jedu na dalsi den. Co je v tom jako sloziteho? Akurat odkrtat bagly, pojistku, priority a tak... Spis nez najit letenky je tezsi je nakombinovat, bo se davaji i podminky, ze se lita jen nektere dny. Patky a nedele nejsou vubec (aspon ja sem nevidel nikdy). Nevim jako co na tom nechapete. :?

No tady se jedna o to ,že tomu ještě moc nerozumím chápeš?:) Až budu tak to budu hackovat:-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 22:17 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Ale cemu nerozumis, co ti konkretne nejde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 22:55 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Kubo co je na tom za problem (to, ze tam ted nachazis jen za 1200 je celkem logicke, protoze zadna nejaka akce neprobiha (10 eur za letenku neberu jako akci :) - i kdyz mel bys teoreticky v pohode najit zpatecku za 20 Eur)...

Najedes si na http://www.ryanair.com/ - vlevo nahore vidis banner, ted zrovna tam je nejaka nabidka 1 milion seats 10 GBP one way, takze na uchylny spotter trip me takove ceny nezajimaji, takze zavru...

ALE!!!
Nekdy rozkliknes a ono tam je bud 1 GBP/EUR (nebo taky 1 Kc, 1 PLN, atd...) - pripadne ekvivalent tehle cestky v jinych menach (podle aktualni mutace stranky), pripadne kdyz je akce, je tam napsane FREE a to uz me v tom pripade zajima!!!

Pak si vpravo nahore na rolete najedu postupne na Polsko, Slovensko, CR a koukam, jake trasy jsou FREE nebo za nejaky maly peniz.
A skladam... Vidim, ze je FREE (coz byva v praxi oznaceni pro centovky) treba trasa Bratislava - Bergamo nebo Bratislava - Stockholm. Tak zkousim varianty. Bud napr. zpatecku BTS - BGY - BTS a pak kouknu na italskou mutaci stranek, jake jsou centovky z Bergama... Vidim, ze napriklad Madrid - tak zkousim ruzne varianty a napasovat i casove, abych u kazdeho letu nemusel cekat 12 hodin na pripoj, pripadne dva dny nekde viset, atd... Pokud nejde napasovat dve zpatecky, zkusim udelat okruh (vetsinou to tak delavame... Odletis z BTS treba to Bergamo a pak ti na to bude pasovat treba ten Madrid, odtama treba pak Dublin, pak ti pasne treba ten Stockholm a odtama se vratis zpet do BTS...
Ale chce to opravdu hodne kombinovat a hodne se v tom rochnit... Casem pak ziskas celkem prehled, ktere linky byvaji nejcasteji v akcich, jak casto odkud kam litaji, atd.

Kdyz vybiram, nechavam tam samozrejme 1 osobu, najdu nejakou rozumnou trasu - obvolam uchyly a podle poctu uchylu pak do vyhledavani zadam treba 6 lidi a jedu celou trasu znova s 6 lidma. Bud tam je dostatek letenek a vezme mi to 6 lidi, nebo jich je malo a nevezme mi to a nabidne pak uz klasickou trzni cenu. V tom pripade zaciname znoav hledat jinou trasu, atd atd...

No a kdyz mi vsechno sedne, tak bukuju - prvni krok zadam jmena vsech pax, odskrtnu pojisteni a priority boarding, do roletky hodim "0 baggage and web check-in" a pak nejake svoje nacionale a jdu dal... Tam jen zkontroluju udaj, zda sedi a vyplnim cisla platebni karty VISA Electron (musis mit povolene online platby pres internet) a dam OK a hotovo...

ZADNA VEDA...

Tak zrovna tedka treba - rozkliknes polskou verzi webu a vidim, ze z Wroclavi, je napriklad Brussel za 39 PLN jedna trasa, ze se tyto ceny vztahuji na kveten a cerven. Tak zacnu hrabat v datumech, jedu den po dni a hned na to pasuju zpatecni let... Takze jsem ted jen tak narychlo vyhledal Wroclaw - Brussel - Wroclaw za 500,- Kc zpatecka (coz relativne taky neni tak moc, kdyz by nekdo nechtel cekat na centovky) ve dnech 15. - 17.6.
No a kdyz jsou centovky, hleda se uplne stejne...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009, 23:26 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Jinak jsem do LKMT gallerky hodil zatim 17 uchylnych fotek, kdo by chtel kouknout... :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 01:14 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Je to vicemene tak jak pise kamyl. Kazdy ma ale svuj styl. Popisu ted muj.

Vidim akci (free, 1 peniz ...), kliknu na banner oznamujici akci a podivam se na ktere mesice a dny akce probiha. My matadori uz tak vicemene vime, ze akce se delaji vetsinou pres mene vytizene dny, coz je UT, ST, CT - ty jsou nejcasteji, pak byvaji PO a SO. Jelikoz jsme v OSR, tak dojezdove letiste jsou tyto:

BRQ - nevyhoda je jen linka do STN, drive byla GRO, to byla parada.
PRG - jeste jsem neletel s ryanem, ale rekl bych ze by se dalo.
BTS - asi nase nejcastejsi letiste, hodne akci
KTW - ryan uz tam ma jen 4 linky, ale i tak bych rek ze v poho
KRK - slusny vyber linek, jen sem jeste odtama neletel
WRO - docela slusny vyber, jen dal jak KRK

Na tyhle se kuknu primarne, podle toho i zvolim i jaykovou mutaci, at vidim, jake nabizi letenky v akci. No a kdyz uz budes kukat pravidelne, tak zjistis, ze vetsinou jsou ty trasy skoro stejne. Obcas se najde nejaky dobry kauf, ale je to nevyspytatelne.

Takze mas startovni a cilove letiste. Ja se treba koukam po tydnech at mam i prehled jak zhruba je LR a zacinam kombinovat. Uvedu priklad meho postupu.

BTS start, velka baze je BGY a NYO, pokud je treba trasa do BGY v akci, pisu si na papir cas odletu a priletu do destinace. Jsem v BGY a koukam zas na trasy ( prepnu si do italske verze stranek a kuknu kere trasy jsou z BGY v akci), pokud nejaka pasuje, opet si pisu ARR a DEP casy. Treba je GRO, doletim do GRO ... a tak porad az das dokupy nejakou trasu, kera je akceptovatelna. Zkontroluju vyslednou trasu s poctem leticich pax a du bukovat a to psal kamyl. Dulezite je proste odskrtnout pojisteni, priority boarding a zvolit web check-in.

Pokud muzeme poradit z vlastni zkusenosti, je optimalni mit tak 2 lety denne. Jestli je to treba priskok typu LPL - DUB, klidne i 3. No a uplne optimalni je na litani jeden den odlet - noc - prilet. Dost casto si urcite navolis trasu pres STN, tomu se jakoby nevyhnes. Jo a nedoporucujeme spat na HHN :D

Tak to vicemene funguje. Pokud letim ale s Hankou, tak dyz vidim akci, tak postup opakuju, jen nekombinuju trasy abych lital, ale abych se dostal treba nekam do Italie, nebo Spanelska ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 02:34 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
Ok, no ten chobot mi tam třeba vyblije hezkou cenu 54 kč z Brna na Stansted, ale příplatky nastřelí + dalších 800. Takže mám se orientovat jen tou cenou 54 Kč s tím, že potom při objednávce tyhle příplatky zruším a budu to mít za těch 2x54 tam a zpět a příplatky se mě netýkají?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 06:29 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Ne to ne, to je objednani letenky. Letenku musis zaplatit s poplatkama, takze 54 + poplatky, myslim ze jsou kolem 550kc. V dalsich krocich si muzes priplatit za dalsi sluzby - coz je prave to pojisteni, bagly atd. Ty sluzby navic ti ryanair defaultne vnutil, ty je musis ale nechtit, pokud chces letet za kacku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 06:52 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
j.ree píše:
Ja se treba koukam po tydnech at mam i prehled jak zhruba je LR a zacinam kombinovat.

To je jasny, ja taky koukam po tydennich prehledech, bych musel byt masochista, kdybych jel po dnech... :D
Jo, mozna jsem se u nekterych kroku jinak vyjadril, ale postup mam naprosto stejny jak ty... ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 07:03 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
engin píše:
Ok, no ten chobot mi tam třeba vyblije hezkou cenu 54 kč z Brna na Stansted, ale příplatky nastřelí + dalších 800. Takže mám se orientovat jen tou cenou 54 Kč s tím, že potom při objednávce tyhle příplatky zruším a budu to mít za těch 2x54 tam a zpět a příplatky se mě netýkají?

Casem zjistis, ze chobot mate nepritele a uz na letenky za 54,- nebo 0,- ani nebudes koukat, pac vis, ze ti tam jebne taxy... :D

Dyz vidim, ze je nejaka akce za 10 €, tak rozklikavam data u kterych je v nahledu cena rovnych 10 €. A bud se pak objevi "Regular fare" a k tomu budou taxy, nebo u NEKTERYCH terminu ti to hodi "Special offer" a taxy NULA... Vo tom to je, nenechat se ojebat webem, ale ojebat web... :)

Prave to je na tom to nejvic zdlouhave, jet v tydennich prehledech a postupne rozklikavat jednotlive dny a koukat esi u toho jsou taxy nebo ne...

Konkretne u Brna do Londyna, tam skoro ani nechodim koukat, protoze tam akce byvaji sporadicky a kdyz uz nahodou nekdy jsou, tak tech mist tam je tak malo, ze by se to hodne spatne na sebe pasovalo pak... Ono obecne Londyn nebo Dublin byva dost vytizeny z nasich koncin, takze na nej akce moc nebyvaji...

Konkretne z Bratislavy treba byvaji akce hodne na HHN, BGY, EDI, BHX, NYO, BRS, EMA, sporadicky STN a temer nikdy na GRO, ALC, DUB...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 08:59 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 18 pro 2008, 00:25
Příspěvky: 102
Spotting: :)
Super:) Už tomu přícházím na kloub:) Už taky kombinuju a učím se:) tak uvidíme... někd možná udělám trip já:) Díky za rady buzíci:)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 09:43 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Ti dam buzici!! A nemas zac omladino


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009, 10:12 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 18 pro 2008, 00:25
Příspěvky: 102
Spotting: :)
No tak buzici je takové elegantní pro bandu LKMT spotteru:)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 25 dub 2009, 14:04 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 18 pro 2008, 00:25
Příspěvky: 102
Spotting: :)
For: KAMYL Ty už tomu začínám přicházet na kloub... už jsem našel zhruba v téhle akci za 10euro několik letu bez TAX takže bych se prolitl po 5 zemich za litr:) Tak až bude jinná tak bookuju

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 10:47 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
Nechce nekdo s MonteNegro Airlines letet do tivatu na trip??minulej rok meli slevy pro skupiny :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 10:49 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
Toto bych chtel zazit :
http://planes.cz/cs/photo/1028790/il86- ... nes-tivat/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 15:24 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Takze videjka z tripu (aspon trochu nostalgie) a par mojich fotek zde http://picasaweb.google.cz/radim.kadim/Trip0109





Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 26 dub 2009, 18:35 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Prefekto j.ree!!!! Až budete mít další nějaké fotky, tak sem něco hoďte, nebo dejte odkazy, nebo tak!

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 27 dub 2009, 22:47 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Toz davam link na fotky z tripu:
http://picasaweb.google.com/kamyl13/TripWRONRNSTNHHNWRO#

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 27 dub 2009, 23:03 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
UUUAAAA chrochro mňammňam hyyyyk!!!!!!! :o :shock: SUPER!!!!!!

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TRIP WRO - NRN - STN - HHN - WRO !!!
PříspěvekNapsal: 29 dub 2009, 15:53 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 18 pro 2008, 00:25
Příspěvky: 102
Spotting: :)
Krásné fotky!!!! Jinak mám dotaz chlapi. Jak to je ze sedadly? Sednu jsi kam chci nebo jak to je?? Každopádně bych chtěl sedět u okna při tom letu do Londýna. Jak to je a kolik obvykle létá lidí ???

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz