..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 14:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 23:02 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Pred chvilkou mi P.B. poslal emailem par nahledu na pokracujici projekt VFR-CR do X-Plane 9 a spadla mi brada ;) Doufam, ze az bude uvolnena finalni knihovna s objektama, ze i ostravska cast X-Planem polibenych gumitku naklika prinejmensim okoli LKMT atd.

Obrázek


Naposledy upravil bumper dne 29 pro 2009, 19:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 29 pro 2009, 15:58 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Tak jsem s radosti vyuzil vsech prednosti tohoto projektu a nove LKCM a okoli je na svete, tak pokud tu jeste zustal nekdo X-Plane pozitivni, muzete stahovat. Kez by tak v budoucnu vypadalo kazde letiste v CR... Doufam, ze LKMT do X-Plane bude casem taky takove ;)

Obrázek

Aktualní verzi muzete stahovat zde: http://medlanky.bumper.cz/xplane.html#lkcm_xpl
Dalsi screenshoty ze scenerky najdete zde: http://medlanky.bumper.cz/XPL9_LKCM15.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 15:47 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Chtel bych pripomenout, ze na tomto projektu se da spolupracovat. http://www.artoo.cz/xplane/xp_spol.html Kdo mate alespon trochu casu, kontaktujte Petra Bednare a nabidnete pomocnou ruku. Momentalne bude potreba dodelat chybejici ctverce lesu na ortofotu. Jestli chcete litat nad peknou krajinou CR, je treba s projektem pomoci. Zatim na tom delame dva a to je na celou CR docela malo :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 18:06 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Hele ja bych klidne pomoh a hlasim se, ale mam v tehle souvislosti teda par dotazu...

Jak dlouho se na tom bude jeste cca delat? Ptam se proto, ze bych mel mit trosku volnejsi chvilky az tak po pulce unora. Ted je to pakarna, pak tyden Madeira a pak mame 15 - 16.2. v praci audit. Do te doby urcite ne a otazka je, zda v te dobe to uz nebude s krizkem po funuse...

Pokud nebude, urcite rad pomuzu - pokud to vubec zvladnu teda...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 18:20 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 24 lis 2008, 16:55
Příspěvky: 127
Hoj,

já jsem klikal a můžu říct že i dosti poctivě čtverec 422-114. ( odešlo levé tlačítko myši )
Bylo to pro FS9 a organizoval to Zdeněk Pokorný a připravil podkladové mapy.
Pro Xplane to bude asi něco podobného, takže bych taky mohl pomoct.
Xplane jsem si objednal, takže se to bude určitě hodit.

DAVE

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 24 led 2010, 20:57 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Kazda ruka bude dobra a jak dlouho se to bude delat ? Dlouho :) v podstate se da rict, ze tam je prace do nekonecna, hlavne co se tyce autogenu domecku, podle meho strizliveho pohledu to ani neni pro celou CR s tema barackama uskutecnitelny ( myslim tim s poctem lidi, co jsou ochotni prilozit ruku k dilu ). Staci se podivat jakym tempem se dela autogen pro FS a ta ma u nas v porovnani s XPL nekolikanasobnou uzivatelskou zakladnu a presto neni kdo by to delal, az na tech par vyjimek a tem vsechna cest. Cesmina mi psal, ze kdyz mel plan udelat autogen pro celou CR, verboval na to lidi, tak se jich prihlasilo 6 a z toho nakonec 3 neco delaji.
Ty chybejici domecky, ale podle me nejsou zadna tragedie a pokud nebude kazda vesnicka v CR, je to dle meho nazoru vcelku jedno, dulezity jsou hlavne mista v okoli letist a to by se postupne poladit mohlo. Jak se s letadlem nastoupa, tak uz vas stejne zadny baracek v nejakem prdelakove moc nezajima a diky orthu, autogenu lesa, silnicim, kde jezdi auta, vlaky ( mimochodem PeB chysta udelat sadu ceskych aut, takze to bude fakt zakusecek ) ad. je ten efekt reality paradni i bez tech domku.
X-Plane ma z jisteho pohledu vyhodu v tom, ze mame uz hotovy data pro silnice, zeleznice, sloupy vysokeho napeti, pro pokryti lesu ( v FS se musi vsechnu zelen rucne klikat ) a protoze to chceme mit co nejpresnejsi, i tyhle hotovy data jeste nasledne upravujem ( to bude prave jedna z veci co se ted muzou delat ). PeB ted prevedl ty ctverce do formatu s kterym se da pracovat v Google Earth, tedy daleko presnejsi a pohodlnejsi prace, nez v Overlay Editoru, kde to upravoval doposud. To stejne se mu podarilo pro reky, tedy veskery reky a vodni nadrze ted editujem rucne v GE. Je to doslova otrocka prace ( musi se obtahnout oba brehy vsech rek po cele CR + to stejne u rybniku a velkych nadrzi ). Delame to ale proto, ze tyhle data budou nejpresnejsi co vubec kdo kdy v simu pro litani nad CR mel, nebude tomu moct konkurovat NIC, ani draze placene addony do FS ;) Takze kdo chcete pomoct, napiste na email Petra Bednare ( je v kontaktech ) http://www.artoo.cz/xplane/xp_spol.html a on vam napise podrobnosti co a jak je potreba udelat. Diky, ze se tu nekdo pridal, je to fakt docela tezky, najit nekoho, kdo je ochoten krom " hrani " taky neco delat pro ostatni, kor zdarma...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 25 led 2010, 08:33 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Jasan, dik za vysvetleni a hned po auditu - v pulce unora mu napisu (radeji si dam upominku) a snad budu neco platnej... :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 29 led 2010, 17:20 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Soudruzi, bratri a sestry, kolegove ( pro jistotu, abych nikoho neurazil ) :-D , situace ohledne prace na vode se dostala do stavu ktery by se dal strucne nazvat, bud se z toho poserem, nebo se na to vyserem :-D zatim prevazuje spise ta prvni varianta. Je tu tedy jeste porad nekdo, kdo by byl ochotny pomoct. Konkretne jde o upravu ctvercu s lesem, nepresny data upravit na co nejpresnejsi, potreba je jen google earth, nemusite ani zatim vlastnit XPL. Predpokladal bych, ze se ujmete krajnich ctvercu co schazeji na severu moravy, aby se vam tam pak litalo co mozna nejrealneji a kazdy smrcek a jedlicka byl vyrostlej tam kde ma bejt a ne uprostred hlavni silnice a podobne :) Zatim se hlasil DAVE a Kamyl, plati stale ? Taky by se do otrociny mohl zapojit OKPPT, potrebne mucici nastroje a data zajistim od Petra Bednare.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 21 úno 2010, 19:00 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Chystam vypustit dalsi scenerku, tentokrat male letiste Chotesov u Plzne, zatim jen kratke video.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 21 úno 2010, 19:06 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Tak to je bomba!! Technický dotaz, ve verzi pro Xplane taky stojíš u hajzlu, tak jak ve verzi pro FS? :D :D :D

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 21 úno 2010, 20:12 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
OKPPT píše:
Tak to je bomba!! Technický dotaz, ve verzi pro Xplane taky stojíš u hajzlu, tak jak ve verzi pro FS? :D :D :D


:lol: A ja si doted naivne myslel, ze si toho hajzlu v FS nikdo nevsiml, no tady v te verzi nejsem, tam je jen kadibudka, snazil jsem se ctit trochu real, ta FSkova verze byla delana tak trochu na " zakazku " a proto tam bylo celkove dost uletu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010, 01:00 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Klobouk dolů. Dík za dobrou práci pro XPL.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010, 17:27 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Robert (peetrs) píše:
Klobouk dolů. Dík za dobrou práci pro XPL.


Diky, uz toho mam vcelku plne zuby. Dodelal jsem ted data rek a rybniku pro Moravu ( mate stesti, ze vas tu znam ) protoze tech kaluzi kolem Ostravy... no normalne bych tam hodne tech louzi nechal suchejch :) protoze ono se to jednoduse neda udelat do posledniho rybnicku, ale myslel jsem na vas, takze i na Ostravsku bude vody dost ;) Ted uz jen cekam, jestli se z toho PeB nezcvokne, jeho cekaji jeste 2 ctverce rybniku a pak to nejhorsi, vsechno to prevest do XPL, udelat novej relief, zarovnat, poladit plochy letist atd. atd. a to jeste nejsou hotove nektere ty ctverce lesu a jak to sleduju, nejakej zastup pomocniku se bohuzel asi neprihlasi :( Je to desna skoda, protoze rozdil, jestli clovek ma ladit sam celou CR, nebo jen jednotlivej ctverec jeho domaciho hnizda je fakt dost drsnej. Jo a taky uz je skoro hotovej web pro cz-sk uzivatele X-Plane, takze pak to nejak musime presmerovat na tvou domenu, protoze vidim, ze ty na to cas bohuzel asi moc nemas :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010, 18:36 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Chlapi - já se připojuju - KLOUBOUK DOLŮ PŘED VAŠI PRACÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 10:48 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
Ty vole !! Klobouk dolů hned jdu na Xplane


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 12:06 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
ATR píše:
Ty vole !! Klobouk dolů hned jdu na Xplane

Ty vole, vždyť tam neuřídíš žádné letadlo.:D

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 12:14 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
uridim uz sem letel ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 12:18 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
ATR píše:
uridim uz sem letel ;)


Bacha na to, Xplane není FSka. Ikdyž Cessnu bys posadit mohl, ta je stejný ignot v jakémkoli simu.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 13:03 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
V XPL je radost litat, mluvim teda o UL a GA ) coz muzu porovnat s realem. Tuhle si mi jeden majitel Aeropraktu FOXBAT ( oficialni dovozce tehle letadel do CR ) stezoval, jak je v FSce to jejich letadlo krasne vymodelovany, ale jak to na klapkach funguje obracene, jak s tim nejde udelat skluz... :)
Tak tady je Echo v XPL, prulet s bocnim vetrem a pristani ze zatacky ve skluzu na drahu do kopce :)



A jeste jsem dal na tubu video stihacek nad orthem, bohuzel po konvertu na youtube to slabe pocukava, v simu a na original videu to slape jak hodinky, uz jsem sem to video daval na stazeni driv, ale na te tube to zkoukne vic lidi.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt VFR-CR pro X-Plane 9
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 14:52 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
A ty sis onehdá stěžoval, že je skluz u Echa neúčinný. Mi se to zdá OK.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz