..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 25 dub 2024, 18:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 09 led 2009, 16:49 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Chlopi, mám dotaz, kdyby někdo náááhodou věděl.
Letím si tak letím, z Vidňa domů do OVY (v okně ,86 fps 1280/960 PMDG) všechno sice vyhulené, ale fps se drží neustále nad 45, spíš teda furt okolo 80, finále ATC mi zahlásí 04 a šast. Black screen, PC jede, větráky se točí, ale "tuho" a černo. Pouze zajímavý zvuk, který bych přeložil jako drrrrrrrrr. Dal sem to znova a o 10NM blíž totéž. Tak jsem dal na zkoušku ještě LKPR -LOWS - bez problému. Ve výpisu událostí nikde nic. Žádná chyba systému, žádná chyba aplikace. :?:
Vaše názory a rady?????????????

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 09 led 2009, 19:21 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
A dělalo ti to někdy předtím ? A když je ten blackscreen tak jde vidět kurzor, popřípadě jde pracovat v systému, nebo to je prostě zátuh a musí se restartovat tlačítkem ??

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 09 led 2009, 21:41 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Neinstaloval si něco? Mi to samé začal dělat Courchevell. Prostě mi to po nějaké době vytuhne a konec. Po pěti minutách se mi to většinou podaří sestřelit.

IMHO jedná se o nějakou chybu FSky, která si nerozumí se scenerkou.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 09 led 2009, 23:30 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
jj bude to zřejmě chyba FSky nebo šystemu ... holt Mrkvosoft je Mrkvosoft :-D ... mi taky jednou po dvouhodinovém letu zničeho nic slítla FSka v okamžik gdy sem se dotknul RWY22 na LKMT ... na LKMT lítám skoro furt a stalo se mi to enem raz ...

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 10 led 2009, 15:12 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Takže - mám dojem, že se mi to už kdysi stalo, ale nejsem jistý. Ani, kdy kde za jakých okolností.
Obrazovka černá, žádná myš, žádné klávesy, postě bez reakce. Větráky normálně jely. Pomohl jen restart přes čudl. (na tvrdo).
Nic jsem neinstaloval.
Jooo a Peeters, rozlišení vliv aspoň u mne nemá, ať ve Full, nebo okně. Na fps má vliv pouze zapnutí, nebo vypnutí svislého obnovení (vert. synch.) Jestliže je nastaveno "ad. aplikace" pak ve full obnovení funguje, v okně ne. Ale tak to je správně, tak to píše i mrkvosoft potažmo ATI. Ve full má přednost nastavení, které zvolíš ve hře, v okně pak bere systém prioritně to, co je nastaveno v ovladači GK.
Rozlišení má sice vliv, ale zcela zanetbatelný, v řády jednotek fps. V. synch pak v řádu spíš desítek.

AAAA teď sem si vzpomně...jo spadlo...přesně ve stejné situaci LOWW LKMT na 04

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 05 úno 2010, 16:59 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
kolegové - mám dotaz. Bo můj problém nabývá na intenzitě, u všech her (skoro) to padá do BLACK SCREEN, potřeboval bych zjisti jádro pudla. Mám podezření na grafiku, ale Engin říkal, že teoreticky by to mhla být deska.
Asi to nezjistím jinak, než že tam zkusím šoupnout jinou GPU. Mám ATI 1950 pro PCI-E.
Měl by někdo možnost mi na malou chvilku cokoliv podobného od ATI, do PCI-E zapůjčit, nebo se u mne zastavit na dvě hoďky, prohodit karty a vyzkušat???????

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 07 úno 2010, 23:04 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Takže velké díky YANYMU, ale aj ENGINOVI že se snad problém vysvětlil. Yany naklusal dnes se svoji grafárnou a vypadá to u mě na pomalu umírající GK. Bo na jeho to jelo bez problémů.
Jen malý postřeh, že jak sem se domníval, že k mému CPU AMD X2 5600 na 2.8Ghz stačí na MSFS ATI 1950Pro, tak tedy nestačí. Ani Yanyho 1950XTX. Růst fps byl viditelný, při ultramaximálním nastavení, v dešti a bouřce, na kartě vše co se dá na plno, byl v nízkých fps rozdíl cca 20%. A kartra žhnula aj při plnem větraku a luxusním chlazení. Kdo budete kupovat PC - zařiďte se podle dnešní mé zkušenosti s Yanym.
DÍKY ZA POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!

Jinak Yanymu jsem se již revanšoval - tedy zastoupila mě moje kočka, která se mu vyblila přímo pod nohy :roll: (nevím proč) :shock: takže odcházel domů v mých fuskách. (vyprané!!!!!!!!!!!!!!!!) YANY - NECH TI SLOUŽÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Engin pokud bys chtěl taky nějaký revanš - klidně přijď - s kocourem to domluvím!!!!!!!!! :D
Ještě jednou DIKES!!!!!!!!!! ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 07 úno 2010, 23:23 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Se ji vubec nedivim, ja kdyz potkam Yanyho, tez mam nutkani... :D :D :D :D :D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 07 úno 2010, 23:44 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
Kamyl, byt tebu tak o bluti moc nemluvim.... :D

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 00:06 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Fsak jsem si zrovna na Madeire na neho vzpomel a jak to dopadlo vis sam... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 16:21 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Abych to shrnul ...
Easy prostě žije v hovnech :mrgreen: :mrgreen:
A Kamyl, gdybys tolik nechlastal tak si vklidu i v mé přítomnosti :mrgreen:

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 16:37 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
to Yany - máš čučet kaj šlapeš, ne po moji stare DEBILE!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to Kamyl - aleee :D pan Kamyl nám blinkal??!! :o :shock: :roll: :D :D :D

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 18:24 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Mno pan Kamyl nacvicoval posledni vecer od Chačaturjana "Šavlový tanec" spojeny s ranni stolici o konzistenci ruske vodky... :D :D :D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2010, 18:33 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
Tos měl o te easyho kočce v noci nějaký eroťák, ne? :D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 15:25 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
EASY píše:
kolegové - mám dotaz. Bo můj problém nabývá na intenzitě, u všech her (skoro) to padá do BLACK SCREEN, potřeboval bych zjisti jádro pudla. Mám podezření na grafiku, ale Engin říkal, že teoreticky by to mhla být deska.
Asi to nezjistím jinak, než že tam zkusím šoupnout jinou GPU. Mám ATI 1950 pro PCI-E.
Měl by někdo možnost mi na malou chvilku cokoliv podobného od ATI, do PCI-E zapůjčit, nebo se u mne zastavit na dvě hoďky, prohodit karty a vyzkušat???????

tak problém je s největší pravděpodobností vyřešen. Měl jsem na 3 dny půjčenou nemlich stejnou grafiku, tj ATI 1950 PRO. Jak SIMS, tak FS9 na plny knedl za celou dobu nespadl. Na simech odehrano uhrně cca 10 hod. Takže to už by neměla být náhoda. (předtím padaly do 10 min).
Ale teď nevím, co koupit nějak. Mám zdroj 430W tak nemůžu moc vybírat. Nakonec jsem skončil u dvou možností.ATI 4770 a ATI 5670. Ta první je výkonnější, ale modelově starší. Ta druhá je už HD, ale to zas nevím, k čemu by mi to bylo. Vaše tipy???????
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVSIU
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVY1P (možno i s větší pamětí v této verzi, ale to ze zlušeností nebude mít žáden vliv - http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVV5S )

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 15:44 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
No ja do ATI nedelam, takze ze zkusenosti neporadim :( , ale kdybych se pro neco takoveho ted mel rozhodovat, tak asi neberu nic horsiho, nez neco takovyho http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVXOR pravda, tady u toho uz budes asi na stiru se zdrojem, ale ciste teoreticky by to utahnout mohl.
Ja si budu co nevidet konecne objednavat nove PC a pujde tam stejne jako doposud vzdy, Intel a nVidia. Ale to ti radit nebudu, tam je cena uz o neco jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 15:59 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
já potřebuju jen nahradit tu grafarnu. Ta tvoje je jasna, ale s tím zdrojem a zvlášť ve FS bych měl strach. Jinak 5750 a 5770 by byly asi jasné. Mám Cooler Master 430W, sice "EXTREM" edici, ale i tak je to 3 roky staré a ůčinnost na dnešní poměry už ide srat. Nvidii bych se sice nebránil, ale mám špatnou zkušenost s přechodem z jednoho výrobce na druhého. Chce to komplet reinstal a to sem moc líný. Jinak celkem ta 4770 je za tu cenu celkem OK, srovnatelné s 9800GT. Kdybych šel ale do N 250, tak zas shořím na zdroji.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 16:42 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Tak potom neni vlastne co radit, vem jednu z tech co mas ve vyberu :) pokud mas malej monitor, tak na pamet nekoukej ( ta vliv ma, ale az pri vysokem rozliseni a nastaveni velkeho AA ), jestli to chces jen a pouze na FS9, tak nekoukej ani na DX10-DX11 atd. Me tu lezi ladem tri nVidia grafarny do AGP, ale to ti je bohuzel asi k hovnu, jinak bych ti nejakou za srandovni castku klidne poslal. Ja byl totiz vzdycky zhnilej tu starsi grafarnu prodat, tak jsem to hodil nekam do bedny a ted jsem zjistil, ze ta nejstarsi jde prodat za krasnych 50 Kc :chuj:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémek s PC
PříspěvekNapsal: 12 črc 2010, 18:07 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Aha, skoda, ze jsem to nevedel drive, kamosovi klekla grafarna a ma jeste AGP, tak shanel nejakou levnou, jen na doziti kompu, tak nakonec koupil nejakou na Aukru za 700,- nebo tak nejak rikal...

Jo, ja jinak taky spis Intel & nVidia, mel jsem jeden den tu ATI 5670, ale delalo mi to bordel a nejak mi prestala chodit druhej den (asi se to nejak mlatilo v registrech - stara nVidia 8800 nahrazena ATInou - bez reinstalu), tak jsem to cenznul s doplatkem za nVidiu GTS 250 a zatim to jede...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz