..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 11:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OMG
PříspěvekNapsal: 10 črc 2009, 10:57 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Strašně blbej nadpis - že jo. Já si fakt nemohl pomoct. Sem vůl - no. Zase jsem klikl na perák a našel jsem tohle. Takže takový kocourkov se dá udělat z FSky. Tak až se mě zase budete ptát někdo, proč nejdu lítat na IVAO, tak proto:
http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... =0&style=2
Možná má Bukelo pravdu - s těma lidma se ve vzduchu ani nesetkáš. Ale shora uvedená debata je vedena v takovém stylu, že opravdu dám přednost poletování s Kamylem, Jree, Greedym a dalšími c klasickém MP.
Mě by vždycky spíš zajímalo, o jakémže to IFRu a ARAIGu se tam mluví. Z mojí zkušenosti (může být mylná) většina lidí vůbec ani v nejmenším NETUŠÍ co to IFR vůbec je. To nemluvě a nějakých základech.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 12:21 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
Mám net, napište kdy poletíte ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 12:44 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Juuuu ty poletiš s nami :shock: :o ??? Huraaa!!!! :lol:
Sry, ale v nejbližší době nevim, jelikož v patek odjíždím, tak toho mám hodně. Ale něco bys přece jen mohl udělat. Mohl by jsi kontaknout Kamyla a Greedyho a pomoct jim s vyřešením připojení. (řeknou ti detajly) Pak taky se domluv s Greedym, jakým ére budeš lítat, on ti na to udělá AI traffic, který nám pak pošleš, abychom tě správně viděli. (mi ti pošlem svoje) Hoooj ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 12:45 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
to Engin: nemachruj :lol:
ale taky se přimlouvám za nějaký datum 8-)

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 17:36 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Me by porad lakal letik LDRI - LYTV (Rijeka - Tivat), takze todle je muj navrh trasy... Uz jsem si ho dal ted i offline, ale to neni ono no... :) Leteli jsme to s j.reem jako VFR Beechama, ale nejak mu neslapal jeden motor, toz jsme spis preskakovali z letiste na letiste... :D

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:00 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
Já bych spíš zkusil ten FS instructor :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:03 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
što takoje?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:16 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Eto takoje, što těbě stajet sa v každym ljetu. :mrgreen: Jinými slovy ti zákeřný Engin může v kterékoliv fázi letu vypnout motor, poškodit éro a pod. :D Což se tebe netýká, ty nepotřebuješ nikoho, kdo by ti ničil letadlo. Závady, které máš, by stejně nikdo nevymyslel a výpadek panelu AP z monitoru stejně nasimulovat nejde :o :shock: :mrgreen: :D
Jinak se to využívá pro tréning ve FS, ale já s tym neumim, ještě sem to nezkoušel. Spoštěcí ikonu najdeš přímo ve Všechny Programy/ MSGames/MSFS2004/Flight Instruktor
další spuštěcí ikona je myslím přímo ve složce FS9. Můžeš tím simulovat závady a počasí
Kdo s tym umi narabať - NAPIŠTE!!!!!!!!!!

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:18 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
EASY píše:
Kdo s tym umi narabať - NAPIŠTE!!!!!!!!!!



My to kdysi zkušali se strycem. Fajne, jak ti instruktor vypne motor těsně po V1 a konec dráhy se blíží. Na konci dráhy je sráz jak prase.:-D Případně je super věc, když vzletíš, vypne ti budíky a hodí mlíko.:-D

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:27 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Tak přestaň machrovat ;) :mrgreen: a hoď sem popis jak na to. Jak se to susti, připoji a tak. Bo ja tam nenašel žadne čislo serveru a tak. Jaký to je princip. Bo to može byt dost prdel.
Kamyl vole, to bude teprve AIRBAG či jak temu se řika :D :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:32 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
EASY píše:
Tak přestaň machrovat ;) :mrgreen: a hoď sem popis jak na to. Jak se to susti, připoji a tak. Bo ja tam nenašel žadne čislo serveru a tak. Jaký to je princip. Bo to može byt dost prdel.
Kamyl vole, to bude teprve AIRBAG či jak temu se řika :D :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


No hele, nevím, jestli to fachči i na server, ale my to hráli po sítí mezi dvěma kompama. Jestli si to dobře pamatuju, tak obrazovka vypadá, jak klasická mapa co je ve FS, zobrazují se ti letové hodnoty letu(rychlost letadla, výšku...), a pak tam jsou tlačítka, kde se dostaneš do menu pro nastavení denní doby, počasí, závad. Už jsem to dva roky neviděl, tak to tak z prstu nevycucnu.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:38 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Typiiiiiiiiiiiiico toe hustyyyyyyyy, to musi byt luxusni prdel... Dyz k mojim beznym zavadam jeste nekdo zacna valit dalsi :D:D:D

Tywoe to se musi rozchodit...!

PPT sak esi hrajes mezi kompama nebo na serveru je v principu uplne jedno... Akorat nedela server jeden z kompu, ale nejaky treti "objekt", takze to posle mesi slapat i tak...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:38 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Citace:
No hele, nevím, jestli to fachči i na server, ale my to hráli po sítí mezi dvěma kompama. Jestli si to dobře pamatuju, tak obrazovka vypadá, jak klasická mapa co je ve FS, zobrazují se ti letové hodnoty letu(rychlost letadla, výšku...), a pak tam jsou tlačítka, kde se dostaneš do menu pro nastavení denní doby, počasí, závad. Už jsem to dva roky neviděl, tak to tak z prstu nevycucnu.


Ty vole to vím :mrgreen: ale jak se spojime, tak jak s kamylem na LOWS (viz screenMP LOWS-LIPS)????

To Engin - kdybys nebyl takova zaškvara, tak bys seriozně přemýšlel, :idea: že si třeba nainstalíš FS-Navigator a budeš nas řidit. Neeee, ty neeee, :twisted: ty nam budeš radši vypinat motory, To se ti to mluvi, jak litaš s Ačkem a máš tří kanálový AP kerej ti řídí i směrovku a dobře víš, že my ho v Bečku nemame. No to se to potom řídí ;) :mrgreen: :D

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 21:50 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
EASY píše:
Ty vole to vím :mrgreen: ale jak se spojime, tak jak s kamylem na LOWS (viz screenMP LOWS-LIPS)????


hele, potřeboval bych se na to juknout. Doma nemám FSku, takže bych se musel zastavit u někoho, kdo ji má nainstalenou. Mám teďkom relativně dost času,

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 14 črc 2009, 15:12 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Hodím sem odkaz z mého "oblíbeného" webu, který mi mluví z duše.
http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... 1577&lan=0
Proto taky píšu svoji školu tak jak ji píšu a nemíním se nimrat v PIČOVINACH kere jsou stejně ve FS k hovnu!!!!!!!
Proto bych chtěl nějak rozhýbat ten MP aby přesně takoví lidi si mohli zalítat trochu volněji.
Pokud budete mít někdo ještě nějaké nápady k věci, dejte vědět.

Jinak FSInstruktor funguje, ale nejde přes veřejné servery. Jde to tak, že ten hráčm který chce dělat instruktora a "kazit nám radost svévolným manipulováním s motory a počasím" :mrgreen: si spustí tuto aplikaci (musí mít veřejnou IP) a my ostatní se na něho napojíme.
Není to z moji hlavy, přišel na to ENGIN a ještě včera jsme to odzkoušeli. (ono taky kdyby to šlo přez veřejné FShost servery a napojil se tam někdo typu engina, tak pánové doletíme tak akorát di řiti!!!) :D

Ještě to Engin - možná by nebylo od věci, kdyby ty, PPT, nebo kdo je v tom jakš-takš zběhlý, někdy časem udělal takového pseudořídícího z důvodu nácviku frazeou a komunikace. Byl bych za to docela vděčný. Jelikož já v tom plavu úplně a myslím, že aj Kamyl by se rád přiučil. A určitě J.R až se naučí lítat by se taky přidal. (myslím to tak spíš předběžně)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 14 črc 2009, 16:25 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Já mám poslední dobu z IVAA prdel. Minulých 14 dní jsem trávil několik hodin v reále na AFIS věžce, a kdyby někteří razičí hesla As-Real-As-It-Gets slyšeli, co padalo do éteru, asi by se opupínkovali. Běžně se motory nahazovaly, dráha se vyklízela a tak dále. Nejvíce mě pobavila hláška usazen v lokalizéru dráhy 10.:D Takže opravdu nechápu, na co si někteří hrajou.

Nicméně nějaký tutoriál pro VFR lety můžu udělat. Ale, co si budem povídat. V reále při VFR na aerokubovém letišti se moc na přesné frazeo nehraje. A já osobně, jako zarytý VFRák(ultralightista) tuhle myšlenku razím.

Tak samo třeba problém odpovídačů. Opravdu nechápu, která kokotí hlava vymyslela na IVAO zapínání odpovídače v letadle, které odpovídač nemá. To je další pseudoreálná věc, která nemá hlavu ani patu. Pokuď AFISuju, tak takové píčoviny neřeším. Pokuď jsem AFISákoval přes FSku, tak mě odpovídač naprosto nezajímal, jelikož jsem ho ani neviděl.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 14 črc 2009, 17:24 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
PPT - Das ist eine gutte idea!!!!! SUPER. Jak by se ti do toho chtělo, tak by to bylo fajn.
Divej, já tady udělám školičku vyloženě pro motorové létání od Cessny nahoru. Zatím se budu věnovat základům, časem se uvidí.
Kdyby ty jsi udělal něco pro VFR a malé (ULL, plachty) a tak, bylo by super. Vůbec jakákoliv další osvětová činnost je vítaná.
Zatím to míním dávat sem, popř. uděláme zvlášť vlákno - něco jako lítání v simulátorech na všechny způsoby a 100X jinak, nebo něco podobného. Až se zprovozní LKMT virtual, dali bychom to všechno tam. Musíme totiž najít tu správnou a atraktivní náplň pro ten WEB, ať tam chodí hodně lidí a tohle mi hraje do mojich přdstav.

Akorát bych tě poprosil - jestli je to pro tebe akceptovalné - ať vše, co budeš psát se týká výhradně SIMULÁTORU ať už jakýchkoliv. Jasně, že můžeš dát příměr k reálu, to v poho. Ale já chci dodržet smysl a filozofii webu, tj že si nehrajem na piloty reálné, ale na piloty virtuální.
Je to z toho důvodu, že webů a fór, které si hrají na realitu, ARAIG a já nevím co (aniž by na to měli)je tady už dost. Taky jasně, že to může být stejně, jako reál, nebo max. podobné. Ale naše návody a tutoriály chci aby směřovali k simulátorům. Taky jde o čirý alibismus, aby se neopakovala situace s FSPilotem, nebo někým jiným, který bude tvrdit něco jiného, že v reále a bla bla a že to máš blbě a.t.d. Nemáme právo učit někoho skutečnému lítání, ale můžem pomoct naučit PROFESIONÁLNÍMU LÍTÁNÍ V SIMULÁTORECH. A votogo!!!!

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 14 črc 2009, 18:00 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Jasne, rozumím. Já v reále nelítám, takže na věcech z reálu to nebudu stavět na 100%. Maximálně čas od času zmíním pro zajímavost, že v simu to funguje tak a tak, ale v reále je to trochu jinak. Nicméně je rozdíl mezi FS, XPlane, Condorem a Šturmovikem. Tyhle simulátory se k reálu v některých směrech dost přibližují. Hlavně co se týče letového modelu, tak v případě těch tří, už můžu napsat, že se dají s letadlem dělat i jiné věci, než lítat nahoru dolů, doprava doleva. Budu nad tím trošku popřemýšlet, jak budu vůbec koncepci informací tvořit, protože zatím nemám jasno, od kterého konce začnu. Jestli naťuknu zlehka nějaké předpisy(nebudu se v nich moc nimrat, protože sám na polovinu z nich seru).:-D Nebo nějaké frazeo, případně začnu od toho, k čemu všemu se dá v rámci simulátoru letadlo donutit.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 14 črc 2009, 23:34 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Klidně piš i předpisy, neni vubec problem, šak viš jak to myslim. ;) Prostě si to udělaj jak chce a uznaš za vhodne, jen prostě to miř k simulátorům Das ist alles ;) :D
Jde mi spíš o celé vyznění toho LKMT webu. Bo já se předběžně s J.R doumlouvám, že nemá cenu dělat stejný web a forum, jakých je tu hafo. Bo mi se třeba forum na VATSIM docela líbí. Jak obsahem, tak uspořádáním. Ale ač se o začátečníky stará velice dobře a zachází s nimi slušně, je na docela vysoké odborné úrovni. Já bych to chtěl, aby to bylo spíš takové eee uvolněné, bez zbytečného slovíčkaření, chlubení se, kdo víc to umí a tak. Prostě spiš relax, v klidu, ale S KVALITNÍM ZÁZEMÍM.
mám nějakou představu, ale nevím, jestli ji jsem schopen realizovat.(spíš po pravdě mám obavu, že nemám, ale pokusím se) Asi tak, jak psal HOOKER na peráku. Aby, když přijdeš z práce, jsi měl fórum a web, kde se můžeš odreagovat, nemusíš si dávat pozor na každý přeblept a na to navázat nějaké MP- lítání. Kde si prostě zaletíš v klidu. Žádné hodnosti, zkoušky, ale zase na druhou stranu, pokud se někdo bude chtít něco dozvědět, ať má možnost.
No však je čas. Fórum se nám rozjelo víc jak slušně, lidi i když jich je přihlášených hodně, sice moc nepíšou, ale určitě si sem tam něco přečtou. Nějaká skica MP je tady už taky. Školičku základů, počítám během léta dodělám, pokud něco ještě stvoříš ty, bude další hoooodně zajímavé téma. Když se to pak při rozjezdu hodí na LKMT.Virt, bude myslím si, dobrý začátek.
Taky se mi třeba podaří dokopat Tomina, aby psal nějaké svoje zážitky, protože myslím, že by mohlo být
ATRAKTIVNÍ JAK PRASE, sledovat cestu mladého klukla do kokpiti dopravního éra, pěkně průběžně. (nevím, jestli se mu to podaří, ale beru to tak, že k tomu má všechny předpoklady).
Třeba taky Peeters bude mít někdy víc času a napíše něco o kompech (ať ze sebe furt nedělám hlupáka akorát já) :mrgreen: Uvidíme no, nápady jsou, teď je ještě realizovat. :roll: :lol:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMG
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009, 00:57 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
popravdě řečeno, já dneska sim beru taky jako totální odreagování. Kde jsou ty krušné začátky, kdy se člověk styděl říct něco do mikrofonu. Dneska vezmu éro, natankuju po špunty a jdu si s mapou v ruce lítat po republice. Vzhledem k mému náletu na IVAO mi nijak zvláště nedělá problém ani komunikace. Za ty roky jsem se dozvěděl, kde můžu letět a kde ne, takže už to beru nějak tak automaticky. Na nějké hodnosti seru. Jednak letadlo naprosto nezajímá, kolik frček má pilot, a druhak mě nebaví lítání IFR, zvláště pak RNAV. Co mě ještě celkem baví je NON-RNAV(zvláště VOR to VOR, ale s tím si moc po světě nezalítám). Takže to je druhá věc, proč se mi nechce zvyšovat svou danou hodnost. A jak mě tak napadá, dalčí věci je to, že 99% IVAAáků se chce dostat na toho bulíka, takže někdo musí lítat i s malýma érama, aby ten provoz odpovídal více reálu.:)

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz