..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 12:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 10 črc 2009, 20:40 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
Normalně se do podobné diskuze nezapojuji...,ale..myslím, že oba synci, EASY i FSPilot mají potřebu pomoct a je to podle mě dobře. Spíš by se oba měli domluvit, ale včil mi trochu přijde že to vzal FSPilot za špatny konec špagatu. Eště dneska jsem EASYmu řikal, že by jste měli svoje síly spojit. EASY ví o přístrojích fakt dost a má to i dlouhodobě prokecané s reál piloty. U FSPilota jsem zase dlouhodobě zaregistroval dost zajimavych připominek k navigaci....tuž to synci proberte u plota na okach a pak to dejte dokupy. Mě by třeba zajímaly druhy přiblížení, kategorie ILS apod.

A ke směrovce v FSce.
Měl jsem (a teď ho má synek) tříosy joy a občas jsem směrovku za letu použil. Teď mám berany i pedajle a co myslíte. Pedajlama to dokočiruju na line up, po vzletu srovnám s větrem, zapnu yaw damper, a na pedajle dám znovu nohy až na glisadě ( a jak není glisada tuž tak 500m před T/D ). Jinak při zatačce...berany k sobě či od sebe-doleva či doprava a trim. A ať točím 25 nebo 30 stupňů, hlídám VSI - tahám nebo tlačím a trimuju a trimuju.....nohy mám natažené na židli. A kdo mě zná, ví že žádne sračky s FMC, kde to toči samo, nelitam, "autoruder" v FSce nevypínám a i s modelem jako je PT Tu-154 udělám celkem pěknou zatáčku. Tady bych se EASYho docela dost zastal. Kontrolovat kuličku je na hovno. Proč to tak je a proč to jde i bez směrovky...protože místo pedajlů trochu přidám pod kotel a jak už jsem psal hlídám VSI a úhel náklonu ať nejdu přes kritickou mez.
Ke krásnému názvu Pitch/č...Tu-134, ale i jiné starší éra mají mimo jiné krom ADI Attitude Director Indicator taky AoA Angel of Attack, a tady je, pokud se nepletu, daleko lépe vidět jaký vztah má rychlost,náklon-natažení a váha.

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 10 črc 2009, 20:53 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2009, 12:15
Příspěvky: 113
Bydliště: Kladno
Spotting: Levý okruh dráhy 31 na LKKL
Čau Jiřívšichni - k té směrovce - u dopraváku se opravdu v zatáčce nešlape. Pedály jsou ti např. u TU-154 na tři věci:

1. Vzlet - ovládáš jimi směr a v případě bočního větru kompenzuješ snahu letadla zatáčet proti větru (správně bys měl dávat ještě proti křidélka, ale to v FS nemusíš)
2. Přistání - na výběhu totéž jako na vzletu - možná při přistání s bočním větrem si to můžeš srovnávat při dosednutí, ale není to nutnost, klidně můžeš sednout šejdrem.
3. Pojíždění - v reálnu bychom na to měli ten volantek, ale ten nám FS nesimuluje, takže i u velkých ér pojíždíme pedály.


A to je vše, jinak se pedálu ani nedotkneš. Nešlape se ani v zatáčce, ani při uvedení ani při vyvedení ze zatáčky. Prostě nikdy. I kdybys neměl autorudder se prostě v tůčku nešlape.

Takže to není žádný nedostatek, a lítáš dopraváky docela správně!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009, 11:05 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Izy, nechces udelat jednu vec?
Napises zde nejaky text ohledne FS, az bude vypilovany bez pripominek, tak se to muze hodit na virtual.lkmt.cz. Tam si myslim, ze by se to cetlo lepe jak na foru. Udelat tam takovy serial navodu a clanku. Vicemene to i tam patri, takze zkus popremyslet. Kdyztak bych to tam nahazel..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009, 14:39 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Sak v pohode, ja nic nerikam, jen jsem neco zkusil navrhnout. Vis ze o tym hovno vim, tak ani vlastne nevim, jakym stylem to pises. Ale zatim musim rict, ze to chapu a vse ok, pro me pro vola to je akurat.Nijak sem te nechtel ojebat, bo si tvych textu vazim, bo to delas pro nas a ve svojem case volnem. Takze tak. Tak zkus teda popremyslet esi to pak nechces hodit na ten virtual.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009, 16:13 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
No ja hlavne myslim, ze muzem byt vdecni za to, ze se nekdo snazi polopaticky tady udelat nejakou blbuvzdornou skolku, ktera je srozumitelna i pro uplne laiky. Protoze to se samozrejme netyka jen j.ree, ale i dalsich lidi, kteri o tom nevi ani zlomek toho, co Easy (treba ja - mozna vim vic obecne o dopravnim letectvi - letenkach, spolecnostech, letistich, ale urcite neznam ani zlomek se samotenho simulatoroveho litani a principech litani...) Ja se v FSce proste jen nejak dostanu nahoru a nejak + - baj voko pristanu, nekdy lepe, nekdy hure... A rad si tuhle skolku prectu i ja, protoze se tam dozvim spoustu veci. A pro me osobne je lepsi napsat to polopaticky a zjednodusene, nez odborne. Protoze ja nelitam ARAIG, ja si HRAJU. A zkousky na ATPL z toho taky delat nebudu.

Ale tyka se to samozrejme i dalsich lidi, pripadne nove prichozich.

Takze ja za sebe navrhuju smazat tyhle sracky, co jsou pod uvodnim prispevkem a ponechat tady prostor pro skolku. Pripadne ji presunovat prubezne i na web virtual.lkmt.cz, kde si myslim, ze by mela mit sve misto a bude tam vic na ocich a nezapadne utopena ve foru.

Pripadne bych poprosil Easyho, dokud to bude tady na foru, aby to tema vzdy po napsani prispevku zamknul a odemknul si jej vzdy jen, kdyz bude psat dalsi dil, aby do toho nikdo nemel moznost pleskat kokotiny a nestalo se z toho megavlakno ala Perak, kde bude hodnotny jeden prvni prispevek a na tom nabalenych milion sracek.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 12:17 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
0) zdar chlapi, konečně mám zase net :)


1) Doporučuju uveřejňovat tady, po opřipomínkování a opravení final verze někam na web.

2) Když to píšeš pro offlajn a máme diskuzi o TL, napsal bych tam, že v FSce je všude 18000, ať tím chudáky nemateš.

3) TAS a pravá vzdušná rychlost je totéž, proto bych to neodděloval čárkami

4) vždycky jsem si myslel, že u velkých dopraváků se nešlape do pedálů proto, že si do nich šlapou samy, bez pilota. Takže si myslím že fráze že u "dopráváků se to nepoužívá" je nepřesná.



A

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009, 23:22 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
:D :D :D :D jooo a ešče by se do teho mohl vložit AUTOLAND , protože i ten se směrovlou souvisí - a je vymalováno :D :D :D :D J.R vzdej to :D :mrgreen:
(f klidu vole - všecko tě naučim) ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 03 srp 2009, 12:11 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
:D :D :D :D :D a že na moje slova v zápětí dojde, se nenechalo dlouze čekat
http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... =0&style=2
tisíc lidí, tisíc kydů, piču o tom ví, ale čím složitěji napsané - tím líp :evil: že jo. A totální začátečník ví piču. Samozřejmě AS to napsal bravurně. Proto nechci zde o ničem diskutovat.
V podstatě jsem to napsal do slova a do písmene. Než se vůbec stačili (zcela idiotsky) domluvit na tom co jsou a nejsou spojlery a k čemu slouží, skončili u ILS a kategorií ILS :D :D :D :D :D :D
(bych mohl být věštec a živit se tím) :D :D :mrgreen: :mrgreen:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 04 srp 2009, 12:04 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 20 lis 2008, 22:18
Příspěvky: 76
Ty seš EASY fakt chuj, to už jinak říct ani nejde... Do nedávna jsem si o tobě myslel, že jsi trošku trhlý pohodový týpek se kterým je sranda, ale teď už si to fakt nemyslím (já vím, že ti to je jedno)...

ALE

Jen pro pořádek:

- děláš, jako by Tomino byl jediný pilot na světě, který něco ví o lítání (mimo tebe) - Pokud vím, tak mám odchozené o 2 roky na VŠ s leteckou tématikou víc a PPL mám taky už nějaký ten pátek a něco málo nalítáno.
Ty máš (s prominutím) velké hovno - ani jedno, ani druhé. Nevíš o téhle problematice víc, než to, co ti dá ta stupidní FSácká škola a (pravděpodobně) nepochopenou hromadu věcí od toho tvého "tajného" superpilota.
Tím se můžu ohánět taky - FSškolu jsem prošel v době, kdy jsem o lítání prakticky nic nevěděl a takových kontaktů (kapitánů Aček, Bulíků, instruktorů na větších érech, kde někteří mají před 15 tis hodin mám taky) a narozdíl od tebe mám ještě to PPL a hotovou leteckou školu s teorií ATPL.

- to tvoje shazování jakýchkoliv připomínek... dělal bych zmatek? Sám ho tam máš a nebudu se divit, když ty, které "učíš" budou mít pěkný bordel, protože spoustu věcí tam nazýváš jinak, než se všudemožně uvádějí (to bude asi nějaký tvůj odborný překlad z FSky, že) a další věc je, že tam uvádíš spoustu naprosto zbytečných hovadin, které k životu začátečník vůbec nepotřebuje a při připomínce, kdy jsem navrhnul, že když už zmiňuješ nějakou věc, tak ji zmíním celou a né polovičatou - polovičatá dotyčného akorát zmate, když se bude snažit to dělat a něco mu pak nebude sedět (protože mu bude chybět ta další část...) a nebo to vůbec nezmiňovat (naco je nějaká TA člověku, který bude lítat okruhy ve 2000ft???)

- narozdíl od tebe, já jsem učil i virtuální piloty - od lidí, kteří viděli FSku akorát tak z hlavního menu a měli pomalu problém si vybrat letadlo, až po lidi, kterým nebyly jasné některé věci ohledně IFRu a komunikace a lecos už věděli. Těch lidí jsem učil docela dost a většina z nich teď lítá airlinery a zkládá zkoušky na IVAO
- no a ještě, abych se moh vychloubat, tak jsem učil i reálné piloty, kteří měli před dokončením PPL a lidi, které čeká v brzské době IR výcvik (reál) nějaké ty základy IFRu, ale tady jde především o virtuál, no - nicméně prakticky všechny přístroje v FSce fungují, jak mají (nejsou tam nějaké ty chyby, které se v reálu vyskytují, ale principiálně fungují správně) a už jen to, že jsi napsal, že Turn Coordinator (zatáčkoměr) podle tebe vůbec nefunguje, jak má vypovídá, že o tom víš velké hovno, protože kdybys věděl, jak to funguje, tak toto napsat fakt nemůžeš ;)

Takže v každém bodě, ve kterém se mě snažíš před ostatními shodit tě můžu poslat tak akorát víš kam...

Očkávám, že toto smažeš, jako všechno ostatní, protože bys před ostatníma vypadal jako blbec a to si přece nenecháš líbit, žejo?

Myslel jsem, že jsem na tohle fórum zkončil, ale i přesto jsem se tu sem tam mrknul v domění, že jsem tu svou reakci možná trošku přehnal, ale jak vidím toto, tak se v tom akorát utvrzuju, takže konečná.

To je asi tak, jak by tobě někdo natvrdo řek, že vůbec nerozumíš ježdění se sanitkou a někdo, kdo je "služebně v plenkách" (např. teprve absolvuje výcvik na tuhle pozici) toho ví mnohem víc, než ty - haha - zajímala by mě tvoje reakce... Podle toho, co sem píšeš bych řek, že bys reagoval "ano, máš pravdu..."

A sorry, ale myslel jsem, že bys moh, jako (jak ses prezentoval) znalý dané problematiky uznat některé chyby, které jsi vyplodil. Místo toho ses ukázal jako stejný začátečník, jako ti, které se snažíš něco naučit...


PS: Kdybys aspoň trošku rozuměl tomu, co se o těch spoilerech píše, tak bys takové narážky kidat nemoh... ikdyž pravda, když se objeví pár jedinců, jako ty, kteří houby ví, ale mají za každou cenu pravdu, tak to obvykle takhle dopadá (v mnoha věcech jsem býval stejný, ale teď už toho vím podstatně víc, ikdyž pořád málo).

Konec - už vás tu prudit nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 04 srp 2009, 15:48 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Nepochopil. Tady se nejedná o to, že říkáš něco fakticky špatně, ale spíš o to, že to vysvětluješ složitě. Konkrétně já tomu rozumím, ale takový Jree, který skoro neví, jak se řídí letadlo je z některých tvých článků řádně v prdeli.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 05 srp 2009, 20:59 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
EASY je chuj, ktery ničemu nerozumí. Stačí?

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 05 srp 2009, 21:00 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
EASY je chuj, který ničemu nerozumí...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 05 srp 2009, 22:47 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
Ja su CYP a tež ničemu něrozumim

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 00:02 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
greedy píše:
Ja su CYP a tež ničemu něrozumim


OK

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 09:31 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
Ty vole Easy, my to víme. Jenom ti to neříkáme ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 16:27 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 20 lis 2008, 22:18
Příspěvky: 76
Přidám i svou reakci - poslední.

Smaž to pak se svou obhajobou:

"nevybíravým způsobem strhal a zesměšnil moji práci." - ani bych neřek, spíš naopak. Původní reakci jsem psal s hodně smajlíkama a snažil jsem se to podat jen jako věcné připomínky s troškou nadsázky, nic víc ( s tou autoritou apod. jsem to bral s humorem a snažil jsem se tu svou reakci akorát odlehčit - nepochopeno). Naopak od tebe jsem se dočkal reakce ve smyslu "ty seš kretén, ty tomu vůbec nerozumíš, ty máš jenom debilní PPLo". O žádné shazování tvé práce jsem se nesnažil - ani to nemám za potřebí. Co mě pak vytočilo byla tvoje okamžitá reakce.
To, že jsem sem tam napsal nějakou připomínku, kdy jsem si myslel, že můžu předat něco, co jsem se dozvěděl od skutečných profíků nebylo myšleno tak, abych se vytahoval, ale chtěl jsem vnést nějaké znalosti, co jsem zjistil při hodně sezeních na simu s profíkem. Všechny připomínky k té tvé školce jsem dělal v domění, že ti to pomůžu zlepšit na základě vlastních zkušeností s učením mnoha nováčků. Hodně problémů se objevilo až po nějaké době, na které příjdeš sám, jestli budeš někoho učit a tak jsem ti od toho chtěl ulehčit - marné... Jinak k tomu webu.. styl pérák to není, to je fakt. Ono je to spíš styl Bačkora.
Ikdybys tam měl tisíc chyb, tak mi to může být jedno, ale nováček, který si to čte a bude se podle toho učit, vecpe si to do hlavy, tak se to už bude sakra špatně odnaučovat. A to je průser, když se dostane někam mezi lidi, kteří si hrajou na reál (např. IVAO nebo VATSIM) a jediné, co to může způsobit (to debilní slovíčkaření) je pořádný zmatek v hlavě dotyčného. Proto si myslím, že jsou tak důležité názvy.
Ta práce působí hodně profesionálně a jde vidět, že si na tom necháváš záležet a právě proto je třeba ujasnit, k jakému účelu to je dané (né každý to vydedukuje, že takový návod se týká jenom FSky a s reálem to nesouvisí - celou dobu to píšeš ve stylu, jako by to bylo pro reál). Nechci tě buzerovat (vím, že to dělám), ale jedná se mi pak o ty ztracené nervy na síti (nebo v horším případě nervy reálného instruktora), kde se objevuje čím dál tím víc pilotů, kteří čtou takové návody a myslí si, jak na tom nejsou super a jediné, co na síti dělají je pořádný bordel a kazí zážitky mnoha (fakt mnoha) dalším lidem a diví se, když je někdo upozorní, že to, co se naučili podle nějakého návodu jsou koniny.
Tvůj postoj k tominovi neberu, to je v pořádku, že ho jako kámoše bereš víc, ale tím, že sám nemáš ponětí o tom, jak lítám si nemáš co dovolit zpochybňovat moje znalosti a dovednosti. Taky jsem nikdy nezpochybnil tvoje dovednosti ani znalosti z oblasti zdravotnictví. Ikdyž mám pár přátel mezi zdravotníky, jsi pro mě stejný profík, jako oni, né-li lepší, protože máš delší praxi a víš o hodně víc, než nějaký čerstvý absolvent školy. V tomto jsi pro mě profík a uznávám tě jako každého jiného zdravotníka.
Další věc... realita a fikce spolu může hodně souviset. Opět tu je na ráně, že píšeš dost profesionálně o té oblasti a hodně lidí jde do FSky, kde se o tom dozví víc a chce pak pokračovat v reálu, ale je tu zase to ALE! Tím, že se budou učit z těchhle pseudoprofi návodů si nadělají sakra hodně trablí ( a to není můj názor, ale názor hodně reál instruktorů létání).

Pak ještě podotknu k tomu "vkládání věcí tobě do huby, které od tebe nepřišly" - cituji: "Turn Coordinator. Nechal jsem nakonec. Proč? Ve FS celý tenhle systém funguje dle mého názoru extrémně blbě." Tohle je přesně ta věta, na kterou jsem reagoval. Zatáčkoměr tam funguje dobře a jde podle něj letět.
Pak s tím pérákem - vnímal jsem to jako narážku na sebe (možná špatně), protože s tím ILSem jsem tam tuším začal já a byl jsem to já, kdo rozváděl tu diskuzi do širšího kontextu (pokud se to nerozjíždí na hovadinách, tak v tom vidím pozitivum, že se člověk pak nechtěně dozví hodně zajímavé věci a může se přiučit).
Stejně, jak jsi vnímal mé údajné narážky (pravděpodobně jen mnou špatně podané komentáře bez záměru rýpání nebo urážení kohokoliv - nepamatuju si, že bych tě někdy chtěl urážet, to fakt ne - vím, že jsem se jednou rozvášnil ohledně politiky v bulváru a od té doby jsem tam prakticky nepsal, protože to byly fakt kecy bačkoráckého typu a to já nemusím), jsem vnímal já prakticky všechny příspěvky, které jsi psal od mého upozornění na pár nedostatků, které jsi měl v článku "Přístroje".

Nikdy jsem vůči tobě neměl nepřátelské úmysly ani jsem nikdy neměl zájem na tom, abych tě urazil. Omlouvám se, jeslti jsem to nevědomky udělal - pokud ano, opravdu to bylo nevědomky a omlouvám se. Hodně mě vytočilo, že jsem prošel výcvikem, který zadlužil celou naši rodinu a v současnosti řeším velký problém, jak udržet kvalifikaci náletem, protože na to prostě nemám (já vím, je to můj problém a nikomu tady po tom nic není). To, že jsme se kdysi domlouvali, že bychom se složili, kdyby se někde letělo se ti tehdy nezdálo vůbec špatné a dokonce jsi to byl TY, kdo navrhoval, že já nebudu platit vůbec (bylo to na Dnech NATO na LKMT po tom, co jsme šli do toho Travela). Mít ty prachy, tak nemám nejmenší problém vozit někoho zadara, ale protože je nemám, tak hledám alternativu, jak si udržet kvalifikaci, to je snad pochopitelné. Že to sám označuješ za kurvárnu trošku nechápu, když jsi sám navrhoval to, abych já neplatil, popř. že byste mi dali něco navíc (což bych nikdy nechtěl, protože pro mě je významná pomoc jen to, že si můžu do zápisníku napsat pár minut)!

Pak by mě zajímalo tohle "...ale ty nevidíš a nepoznáš rozdíl mezi odmražováním a vyhříváním a pak, ještě, aniž by sis všiml svého omylu, to ještě rozpitváváš." Trošku nevím, o čem je řeč, když to specifikuješ, budu rád - moh jsem napsat chybu a opravě se nebráním.

Nelíbí se mi to, nebudu tam chodit - už jsem prosil J.reeho, aby mi maznul účet. Necítím se být dost na bačkorácké úrovni, abych se účastnil poněkud zvláštních diskuzí a výlevů v Bulváru. Jak jsem psal OK-PPTemu - o společnostech (kdy co přiletí apod.) vím houby, o šmírování taky - tam nemám co psát. Na Bulvár nemám žaludek už delší dobu a tak jediné, co zbylo a kam jsem si myslel, že mám co psát je oblast FS2004. Bohužel, jak vidím, tak se to nehodí, takže banán a pak už nemám kam psát, takže je zbytečné, abych tady byl.

Tominovi jsem scenérku nevyfouknul. Pro mě je to mrtvý projekt ze dvou důvodů:
1) po dvou letech čekání jsem si řek, že při mých dovednostech by něco jednoduchého vzniknout mohlo (jako dočasná varianta, než to výjde)
2) bude to placené (jestli to bude) a ikdyž jsem pirát, jako prakticky všichni, tak tohle bych si asi nedovolil šlohnout - bylo by mi to blbé
Z toho vyplynulo, že po AF datech jsem přišelal pár domečků a mám free verzi. Když se ti to nelíbí, lítej si na defaultní scenérce. Mě se ta defaulní nelíbí a shazovat si FSku od té staré nechci nechat, když mám ty možnosti.

To je asi tak vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 18:39 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Dneska se už fakt nedivím Tomášovi G. že po tom, co s přehledem posadil 737 na full-motion a roky se staral o ČSAv se na vše vysral. Komunita našich virt. pilotů je fakt katastrofa. "určitě ne všech"!!!!!!!!
Ač nejsem spotter, tedy skalní. díky bohu za ně.
Jinak pro odlehčení, jak si ARAIG představuju já:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 20:42 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
EASY píše:
DKomunita našich virt. pilotů je fakt katastrofa.



No, abych řekl pravdu, tak tohle je problém hlavně Periskopu. Něco málo je i ve Šturmu, ale třeba v Condorovi je 99% lidí naprosto v pohodě. Jak prolézám tamnější fórum, nenalézám tam takové píčoviny, jak na péráku. A jak už se tam k něčemu takovému schyluje, jde se lítat online tailhunting. (sestřelování balonků za ocasem větroně).:) Jinak tam jako ostrašující případ slouží právě periskop.

A zrovna v Condorovi znám už i osobně několik pilotů, kteří jsou zároveň i instruktoři, pár z nich má na kontě i několik tisíc letových hodin, ale žáden z nich není arogantní(ani v reále), jak někteří trotli na péráku, co navíc ještě mají odlítané hovno, nebo dokonce v letadle neseděli.

Já se opravdu divím lidem jako (AJS a Míra Dušín) že tam na to forum vůbec píšou.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 21:13 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Proto se povazuju vic za spottera, bo tam mi snad nikdo nebude do toho kydat, ze spotim malo ARAIG... :D Ja to kua nechapu, nekteri si proste maji potrebu hrat na big pajloty a pritom si hrajou s normalni HROU, ktera je dejme tomu mozna vic sofistikovana, nez Call of Duty, ale porad hra...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přístroje
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 21:54 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Kamyl píše:
Proto se povazuju vic za spottera, bo tam mi snad nikdo nebude do toho kydat, ze spotim malo ARAIG... :D Ja to kua nechapu, nekteri si proste maji potrebu hrat na big pajloty a pritom si hrajou s normalni HROU, ktera je dejme tomu mozna vic sofistikovana, nez Call of Duty, ale porad hra...


Přesně tak. Já rozděluju svoje lítání na dvě skupiny:

A) Přibližuji reálu, vzhledem k tomu, že plánuji v co nejbližší době plachtařinu, tak se mi bude lecos hodit.

B) Totální šílenosti, kdy lítám z Migem machem a půl v 300 metrech nad zemí, podlítávám Karlův most, dělám vývrtky na navijáku, průlety v dvou metrech s větroněmna zádech. Ploché vývrtky... Jo a abych nezapoměl na mou specialitku- akrobačku s ULL.:)

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz